Son günlerde tüm dünyada tehdit oluşturan ve yayılmaya devam eden Corona virüsü mağduriyetleri için PUBG Corparation, Wuhan şehrine 3 milyon yuan bağışladı.

Corona virüsünün çıkış noktası olan Çin’in Wuhan şehri birçok oyun şirketi ve espor takımlarından destek almaya devam ediyor. PUBG Corporation da bu oyun şirketlerinden biri olan Wuhan şehrine destek olmak istedi.

Geçtiğimiz bir buçuk ay boyunca tüm dünyaya korku salan Wuhan Corona virüsü, Çin’de ve çevresindeki birçok ülkede gerçekleşecek espor etkinliklerinin ertelenmesine neden olmuştu. PUGB de dahil olmak üzere birçok espor etkinliği bundan etkilendi. Bunun ardından oyun ve espor sektöründen birçok tanınmış şirket Wuhan şehrindeki insanlar için bağış toplamaya başladı.

Bağış yapan oyun şirketleri arasında PUBG Corparation’ın da dahil olmak üzere Tencent ve Smilegate oldu. Bunun yanı sıra espor takımlarından da FunPlus Phoeniz ve eStar Gaming milyonlarca yuan bağışta bulundu. PUBG 30 bin dolar, FunPlus Phoniex 290 bin dolar vee Star Gaming 71 bin dolar bağışta bulundu.

Oyun firması olan Weibo bağış yaptıktan sonra açıklamada bulundu: “Salgın insanların kalplerini etkiliyor ve aşk sınır tanımıyor. Salgının önlenmesi ve kontrol altına alınmasına yardımcı olmak için şu anda orada mücadele eden tüm tıbbi çalışanlara ve personele içten saygılarımızı sunmak istiyoruz.”

Corona virüsü PUBG elemelerini de erteletti

Virüs nedeniyle ertelenen etkinlikler arasında Overwatch Ligi’in Çin tarafı ve PUBG’nin elemeleri yer alırken, LPL liginin seyircisiz olarak oynanma kararı alınmıştı. Ayrıca espor takımlarının bazıları takım evlerini Çin’in dışına taşıma tercihinde bulunmuşlardı.

Tüm oyun sektörünü de etkileyen virüsün ilerleyen zamanlarda da birçok erteleme kararı aldıracağı düşünülüyor. Son paylaşılan verilere göre Wuhan Corona Virüsü 28 binden daha fazla kişiye bulaştı ve 565 insanın ölümüne sebep oldu. Gelişmeler devam ederken tüm dünya merakla neler olacağı bekleniyor.