In Other Waters Oyun Dünyasına Girmeye Hazırlanıyor! Geçtiğimiz yıl açıklaması yapılan In Other Waters, yakında oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor. Fellow Traveller ve Jump Over the Age tarafından oyun dünyasına sunulacak oyun, 2020 yılının bahar aylarında çıkacak. Indie oyun kategorisinde bulunan oyun için tanıtım videosu da yayınlandı. Yapay zeka olarak insanlığın geleceğine yön vermeye hazır olun!

Oyunun en ilgi çekici yanının hikayesi olacağı düşünülüyor. Hikaye odaklı macera oyunu olan In Other Waters’ta, insanlığın dünyadaki kaynakları tükettiğini ve yeni bir kaynak bulmak için başka gezegenler aradığını görüyoruz. Oyuncular uzak gezegenlerden birine gidip burada bir okyanusun derinliklerinde keşfe çıkacaklar.

Hikayenin başrolünde ise Ellery Vas bulunuyor. Kayıp partnerini arayan oyun karakteri, Gliese 677C adlı gezegenden Minae Nomura adlı kişiden bir sinyal alması üzerine araştırmalara başlar. Kaynağa ulaştığında ise terkedilmiş bir üsle karşı karşıya gelir. Bunun üzerine araştırmalarına devam eden Ellery, gizemli okyanusu keşfetme yolcuğunda kullanışlı olmayan bir dalış kıyafeti ve bir yapay zekadan başka yanında kimse yoktur. Oyuncular tam olarak bu aşamada devreye girecek. Yapay zekanın kontrolünü elinize almaya hazır olun!

Oyun Jump Over The Again’I geliştiren isim Gareth Damian tarafından geliştiriliyor. Bahar ayında çıkması beklenen oyun bu etkili ismin imzasını taşıdığı için şimdiden büyük merak konusu oldu. In Other Waters, oyun dünyasına PC, Nintendo Switch ve Mac platformlarında giriş yapacak.

In Other Waters evreninde oyuncular yapay zeka yerine geçecek

Oyunun hikayesi kapsamında oyuncular başrol karakter Ellery’nin yanındaki yapay zeka olarak oyuna devam edecekler. Bu ekip çalışmasında size düşen, sualtındaki sırları ortaya çıkarmak, tarama yapmak, yolculuk boyunca kalıntılar bulmak gibi görevler olacak. Aynı zamanda da devamlı olarak Ellery ile iletişim halinde olacaksınız.

Dünya sona yaklaştı ve insanlık hayatta kalmak için diğer gezegenlere yolculuk yapmak zorunda! Ellery Vas ile birlikte dünyayı kurtarmaya hazır olun.