Monster Hunter World: Iceborne 5 Milyondan Fazla Satıldı! Bu yılın başlarında konsoldan PC platformuna gelen Monster Hunter World: Iceborne oyunun 5 milyondan fazla sattığı açıklandı. Capcom, oyunun Steam üzerinden piyasaya sürülmesinin dört milyon satışın ötesine geçmesine yardımcı olduğunu duyurdu. Bu açıklamadan birkaç ay sonra oyun bu rakamı da geri de bıraktı ve oyun beş milyon kullanıcı tarafından alındı.

Bu, muazzam yeni gelişme için açıklama yapan Capcom’a göre, Monster Hunter World: Iceborn 2019 yılının Eylül ayında Pc platformuna dahil olmasıyla birlikte dünya çapında büyük ilgi görmeye devam etti.

İlk Monster Hunter World satışları, yılın başında 15 milyon adetti. Bu satışla birlikte Capcom tüm zamanların en çok satan oyunu olma yolunda büyük bir yol katetti. Yapılan bir diğer açıklamaya göre ise Monster Hunter serisi bir bütün olarak 13 Mart 2020 itibari ile 62 milyon birimin üzerinde satış yaptı. Bu kısa sürede elde edilmiş büyük bir başarı olarak görülüyor.

Monster Hunter World: Iceborne seri hikayesini devam ettiriyor

Monster Hunter World: Iceborne, Monster Hunter: World’den hikayeye devam eden tam bir anlatı ekliyor. Geniş yeni bir alana, yeni canavarlara, yeni bir zorluğa ve yeni mekaniklere sahip olan oyun, oyunculara birçok yeni seçenek sunuyor.

Satışların çoğalması, 2019 yılının Eylül ayında piyasaya sürüldükten sonra istikrarlı satışların artmasının ardından beş milyon birime ulaştı. Monster Hunter World: Iceborne  sabit satışların devam etmesine yardımcı olmak için Ocak 2020’de PC için yayınlandı. Oyun ayrıca PlayStation Awards 2019’da Kullanıcıların Seçimi Ödülü, Altın Ödül ve PlayStation Network Ödülü de dahil olmak üzere çeşitli ödüller kazandı.

Monster Hunter World: Iceborne şu anda PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabiliyor.