Super Mega Baseball 3 çok yakında Switch, PS4, Xbox One ve PC platformlarında oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor.

Super Mega Baseball 3 Nintendo Switch, PS4, Xbox One ve PC için Steam üzerinden duyuruldu, ilk tanıtım videosundan sonra oyunun Nisan 2020 tarihinde oyun dünyasına sunulabileceği açıkladı. Sevilen beyzbol serisindeki üçüncü oyun serinin devamı olarak arayüz yükseltmeleri ve daha ayrıntılı grafikler ile oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor. Serinin ilk iki oyununu da geliştiren Metalhead Studios tarafından geliştirildi.

Franchise modu, birden fazla sezonda oynamanıza ve takımınızın üyelerinin imzayla kadroya dahil olması, gelişmekte olan, yaşlanan ve emekli olan oyuncularla uğraşmanıza izin verdiği için büyük olanaklar sağlar. Sezonlarınızın uzunluğunu ve yapısını özelleştirebilir ve kendi takımlarınızı oluşturabilirsiniz.

Bu, büyük yeni tek oyunculu ek gibi görünüyor; oyunu çevrim içi yaparsanız, Pennant Race modunda çapraz platformda rekabet edebilecek, bölümlere yükseldikçe ilerleyebileceksiniz.

Super Mega Baseball basın bülteni ve tanıtım videosu yayınlandı

Yayınlanan basın bülteni aynı zamanda Pennat Race modunda sınırsız sayıda oyun oynamanıza izin veren hem demo hem de ücretsiz deneme sürümü olacağını belirtiyor. Böylece eşleştirme sürelerini kısa ve çevrim içi kullanıcı tabanı aktif tutulabilecek. Bu seçeneğin süresiz olarak devam edip etmeyeceği veya deneme kullanıcılarının belirli bir tarihten sonra devam etmek için oyunu satın almaları gerekip gerekmediği henüz belli değil.

Serinin bu oyununda da yine karikatür görünümleri ve abartılı animasyonlar kullanılıyor. Super Mega Baseball yeni mekaniklerinin yanı sıra durumsal oyuncu özellikleri ve daha fazla seçenekler ile oyun dünyasındaki en iyi spor simülasyonu olmayı hedefliyor.

Oyun lansmanında 45 dolara oyun dünyasına sunulacak. Nisan ayında olacak lansman için kesin bir tarih açıklanmadı.