Oldukça fazla sevilen oyunlar üreten Crytek’in oyunlarından biri olan Hunt: Showdown geçtiğimiz sene Xbox platformu için de çıkmıştı. 2018 yılında PC sürümünde erken erişimde olan oyun 2019 yılında Xbox için yayınlanmıştı. Bu başarılı yapım şimdiyse Playstation için yayınlanıyor.

Hunt: Showdown, Battle Royale türünde bir oyun. Ancak alışılagelen mekaniklerden biraz daha farklı olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda “Avcı” denilen karakterleri kiralıyorsunuz. Her maça girerken farklı bir karakter seçerek oynanış açısından çeşitlilik yaratılmış. Tabii ki bu avcıların bir kiralama ücreti var. Bu ücreti oyun içinde elde ettiğiniz parayla karşılıyorsunuz. Ayrıca avcıların kira ücretleri kullandıkları silaha ve yeteneklerine göre değişiyor. Kiraladığınız avcıları oyun içinde kazandığınız paralarla geliştirmeniz mümkün. Ekipman alıp donatarak veya özelliklerini yükselterek avcınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Hunt: Showdown’ın bir Battle Royale oyunu olduğunu hatırlatalım. Haliyle rakip oyuncular/takımlar da oluyor. Ancak burada haritalar 10 kişilik olarak tasarlanmış durumda. Harita büyüklüğğü ise ideal. Oyunun erken aşamasında rakiplerle karşılaşmanız pek mümkün değil. Ancak ilerleyen safhalarda mutlaka yolunuz kesişecektir.

Bu oyunda amacınız belirli avları öldürmek ve ruhlarını sürgün etmek. Bunun için belirli ipuçlarını toplamanız gerekiyor. Oyunun erken aşaması 3 adet ipucunu bulmaya ve hayatta kalmaya odaklanmanız gerekiyor. Oyunun aksiyon dolu asıl kısmı “Av”ı bulunca başlıyor. Bölüm sonu canavarı niteliğinde olan bu yaratıklar oldukça güçlü ve tehlikeli. Bu canavarları öldürdükten sonra ruhlarını sürgün etmeniz gerekiyor. Bu aşama oldukça uzun sürüyor ve diğer oyunculara da bu süreçle ilgili bilgi gidiyor. Sürgün aşamasını ilk bitiren oyunu kazanacağı için bir anda çevrenizde toplanan diğer oyuncu veya takımları görmeniz mümkün. Niyetleri ise belli, sizden kurtulmak…

Hunt: Showdown tüm özellikleriyle oyun dünyasını renklendiriyor

Grafik ve ses konusunda Crytek’in harika bir iş çıkardığını söylememiz gerekiyor. Oyunun geçtiği ortam ise oyunun yapısını oldukça iyi yansıtıyor. Klostrofobik ve oldukça gerici bir atmosfer mevcut. Ayrıca tek dikkat etmeniz gereken şey rakip oyuncular değil. Haritanın farklı bölgelerine dağılmış olan çeşit çeşit yaratık da size oldukça sıkıntılı anlar yaşatacaktır. Çıkartacağı sesler yüzünden silah kullanmak yerine çevrede bulunan balta gibi kesici aletleri kullanmayı tercih edeceksiniz.

Oyun, Playstation’a 18 Şubat tarihinde gelecek. Ayrıca Playstation’a gelmesiyle birlikte oyuna yeni içerikler de eklenecek. Muhtemelen birçok hatanın giderileceği bir yama olacak. Ayrıca içerisinde yeni avcılar, silahlar ve ekipmanlar barındıracak. 3 kişilik rastgele takımların kurulabileceği de söylenenler arasında.

Hunt: Showdown oyununun Steam sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.