Geçtiğimiz senenin sonlarına doğru duyurulan ve uzun bir süre merakla beklenen yeni sınıf Guardian, yakın zamanda Black Desert Türkiye ve MENA evrenine dahil olmuştu. Guardian, uyanış becerilerini ve yeni silahını kullanabilmek için Maceracıların onu uyandırmasını bekliyor.

Yeni sınıf Guardian ile yeni bir maceraya atılan Maceracılar, Black Desert Türkiye ve MENA’da güncellemesi gerçekleştirilen Uyanış becerileri ile acımasız savaşçıyı uyandırmak için kolları sıvayabilirler. Her hafta olduğu gibi bu hafta da yeni güncelleme kutlamaları kapsamında çeşitli oyun içi etkinlikler Maceracıları bekliyor.

Bugünden itibaren Lv. 56 ve üzeri seviyelere sahip Maceracılar, Kara Ruh’tan alacakları görev serisini tamamlayarak Guardian sınıfını uyandırabilirler. Guardian uyanışıyla birlikte, geniş menzilde saldırı yeteneğine sahip yeni uyanış silahı Jördun’a sahip olur. Yeni uyanmış Guardian sınıfı, uyanış becerileri ve yeni silahını kullanarak Black Desert evreninde daha güçlü hale gelecek.

Bu yeni güncellemeyle birlikte, 19 Şubat tarihine kadar Maceracılar için çok sayıda etkinlik düzenlenecek. Guardian karakteri ile Lv.58 ve Lv.61 seviyelerine ulaşan Maceracılar özel ödüller kazanabilecek. Bununla birlikte Maceracılar, kullanmadıkları aksesuarlarını Velia’daki NPC Crio’nun yakınında bulunan NPC Syrmin’e teslim ederek, Eski Ay Parşömeni alabilecekler. Yanı sıra, maceracılar etkinlik süresi boyunca canavarları yenerken rastgele ortaya çıkan Ynix Tohumu ile etkileşime geçerek özel bir buff alabilecekler. Maceracılar ayrıca oyuna giriş yaparak Yükselen Ateş oluşturmak için Ynix Tohumu Kalıntısı ile işleyebilecekleri Dengesiz Kor’u elde edebilecekler.

Black Desert Evreninde Sevgililer Günü için Geri Sayım Başladı!

Sevgililer Günü’ne 10 gün kaldı! Bu romantik günü kutlamak için 26 Şubat tarihine kadar sürecek özel etkinlikler düzenlenecek. Maceracılar canavarları yenerek onlardan elde ettikleri malzemelerle Acı-tatlı Kakao Çikolatalar yapabilecekler. Bununla birlikte balık tutarak elde edilebilen Şişedeki Mesaj aracılığı ile özel eşyalar alabilecekler. Ayrıca 1 saat boyunca Black Desert Türkiye&MENA oynayanlar Tatlı Hediye Mektubu elde edebilecekler. Mektup, cevap gönderebilen bir Maceracıya gönderilirken, mektup gönderilen Maceracılar içerisinden rastgele bir eşya elde edebilecekleri Tatlı Sandık eşyasına sahip olabilecekler.

Daha fazla bilgi için Black Desert Türkiye ve MENA resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.