Curse of Anabelle Oyun Dünyasına Korku Salmaya Geliyor! Yerli yapım korku macera oyunu Curse of Anabelle’in ay sonunda çıkacağı duyuruldu. İstanbul merkezli Rocwise Entertainment tarafından geliştirilen korku temalı Curse of Anabelle, 20 Şubat tarihinden itibaren global oyun platformu Steam üzerinden oyun dünyasına sunulacak.

Gerçek dünya efsanelerine dayanan ve gizemli bir oyun deneyimi sunan Curse of Anabelle, lanetli Ramsey Malikanesi’nin karanlık taraflarına ve gizemli geçmişine ışık tutuyor. Benzer korku oyunlardan aksiyon özelliği ile ayrılan Curse of Anabelle’de mistik kitaplar, bu gizem ve korku dolu hikayeye rehberlik ediyor. Kadim mühürler oluşturulabilen ve eski ayinlerle karanlık güçlerle yüzleşip savaşma imkanı sağlayan Curse of Anabelle, farklı zamanlar arasında geçişlerle bulmacaların çözülmesi için alternatif seçenekler sunuyor.

Gerçek dünyadan da izler taşıyan efsane ve hikayelerden faydalanılarak yaratılan ve alt metninin bir hayli dolu olmasıyla göze çarpan Curse of Anabelle, oyuncuları karanlık ve mistik bir maceraya sürükleyecek. Oyuncuları uğursuz Ramsey Malikânesi’nde karanlık olayların içine çeken Curse of Anabelle’de oyuncular; Emily’nin erkek arkadaşı olan Nathan karakterlerinin yerine geçiyorlar.

Curse of Anabelle hikayesi oyuncuları derinden etkileyecek

Curse of Anabelle hem hikayesiyle hem de korku dolu tasarımıyla birlikte oyuncuları korkuya hapsedecek. Yerli yapım olan oyun Steam platformunda oyun dünyasına sunulduktan sonra büyük ilgi görülmesi bekleniyor. Korku dolu hikayeli oyunların klasik işleyişi dışında oyunda aksiyon dolu macera da yer alıyor. Korku ve aksiyonun doruk noktasında oyuncular başrole geçecek!

Rüyalarında, 9 yaşında ölen kız kardeşinin ruhu ile iletişim kuran Emily, onun ruhunu sıkışıp kaldığına inandığı araftan kurtarmak uğruna kardeşi için mücadeleye başlar. Bu mücadele sırasında sevgilisinin tehlikeye gireceğini düşünen Nathan ise Emily’nin ayak izlerini takip ederek ona yardım eli uzatmaya karar verir. Fakat malikanenin karanlık koridorlarında bu mücale, mistik parçaları bir ataya getirerek çözeceği gizemden, malikanenin ve Ramsey ailesinin karanlık geçmişinden habersizdir. 10.yüzyıla kadar dayanan ailenin bu karanlık sırrıyla karşı karşıya kalınca oyun tam olarak başlayacaktır.