Oyun dünyasının vazgeçilmez RPG oyunlarından olan Assassin’s Creed için yeni bir oyunun çıkacağı duyurulmuştu. 2019 yılı oyun dünyası için çok başarılı bir yıl olmuştu. Bununla birlikte oyuncular, 2020 yılında oyun dünyası için büyük işler yapılmasını bekliyor. Assassin’s Creed’in yeni oyununun adı ise Amazon’da sızdırıldı.

Yeni oyunun Viking temalı olacağı iddia edilmiş ve bazı görseller oyuncuların eline geçmişti. Henüz resmi bir açıklama olmasa da Amazon Almanya ve İtalya’da Assassin’s Creed Ragnarok olarak geçti. Yapılan bu girişlerden olan iki platformda da oyun direkt olarak kaldırıldı. Birkaç oyuncu sayesinde bu bilgi oyun dünyasına sızdırılmış oldu. Dikkatli oyunseverler bu sızıntıyı ekran görüntüsü alarak yaydılar.

Yeni Assassin’s Creed Oyununun Adı Ortaya Çıktı
Yeni Assassin’s Creed Oyununun Adı Ortaya Çıktı

Yeni Assassin’s Creed oyunu üzerine söylentiler

Geliştiricilerin yeni oyun hakkında çok fazla bilgi vermemesi üzerine oyunseverlerin merakıassagittikçe artıyor. En küçük bir bilgi bile anında oyun dünyasına yayılırken Amazon platformunun yaptığı bu hata kısa bir sürede yayıldı. Bu hatadan önce ise geçen sene birçok söylenti ortaya çıkmıştı.

Söylentilere göre oyun Viking temalı olacak ve adı Assassin’s Creed Ragnarok olacak. Oyuncular Assassin’s Creed Ragnarok’ta Vikingler’in efsanevi lider Ragnar Lodbrok’un bir müttefikini kontrol edecekler. Bu düşüncenin kaynağı ise oyuncuların Amazon’dan aldığı ekran görüntülerinde yazan “Valhalla Edition” yazısı oldu. Valhalla, Vikinglerin ölümden sonra gidecekleri yer olarak biliniyor. Ayrıca The Division 2 oyununun oyun içi bir afişinde İskandinav mitolojosinden bir tanrının elinde Assassin’s Creed sembolü olan bir eşyayı tutması bu oyuna bir göndermeydi. Bununla birlikte afişin üzerinde de Valhalla yazdığı görülüyordu.

Yeni Assassin’s Creed Oyununun Adı Ortaya Çıktı
Yeni Assassin’s Creed Oyununun Adı Ortaya Çıktı

Büyük Britanya, Danimarka, Norveç ve Finlandiya gibi farklı ülkeleri oyun haritasına dahil olacak. Krallıklar farklı bölgelere ayrılacak. Birçok farklı ülkenin olduğu oyunlarda her yerleşkenin kendi ekonomi sistemi olacak.

Bir önceki oyunlarda olduğu gibi harita üzerinde soru işaretleri yer almayacak. Bu şekilde, oyuncunun yeni mekanları, yağma yapılacak bölgeleri gibi yerleri haritada kendisinin keşfetmesi beklenecek. Tüm bunların yanı sıra oyundaki zırh ve silah çeşitliliği de son derece arttırıldı. Oyun Ubisoft Montreal geliştiriyor.