Nemesis Resident Evil 3 Remake Tanıtım Videosunda Göründü! Resident Evil serisi bu zamana kadar oyun dünyasında piyasaya sürülen en etkili oyunlardan biri olmayı başardı. Serinin birçok oyunu her platformda başarıyı yakalarken oyunun yeni versiyonları da oyuncuların ilgilisi çekiyor. Geçen sene yayınlanan Resident Evil 2 Remake oyuncuların beğenisini kazanmıştı. Beklenen Resident Evil 3 Remake ise şu an oyuncular tarafından heyecanla beklenen bir oyun ve tanıtım videoları yayınlanmaya devam ediyor. Yeni tanıtım videosunda ise oyunun en çok merak edilen karakteri Nemesis göründü.

Tıpkı orijinal Resident Evil 3’te olduğu gibi yeniden yapımında da oyuncular açık dünya Racoon şehriyle karşı karşıya olacak. Orijinal oyun, Racoon şehrinde keşfedilecek birçok alan sunuyordu bununla birlikte yeni oyunda da aynı durumun olması bekleniyor. Oyunda gezilebilecek noktalar ise Racoon polis departmanı, sokaklar, Stagala petrol istasyonu, çeşitli mağazalar, Racoon basın ofisi ve hastane olarak biliniyor.

Oyunu duyuran ilk tanıtım videosundan sonra yeni tanıtım videosu yakın zamanda Capcom tarafından yayınlandı. Bu zamana kadar oyuncular Resident Evil serisinde birçok yaratık görse de bu sefer oyun daha iddialı mutasyona uğramış yaratıklarla geliyor. Nemesis ise şimdiden oyunculara korku vermeye başladı!

Nemesis’in korku saçan anları tanıtım videosunda!

Capcom yeni Resident Evil 3 Remake tanıtım videosu kısa bir süre önce yayınlandı. Tanıtım videosu oyunun en korkunç karakteriyle aynı ismi taşıyor: Nemesis!

Nemesis karakteri Resident Evil 3’ün olmazsa olmaz karakterleri arasında yerini alıyor. Aralık ayında çıkan tanıtım videosunda görülen Nemesis için Capcom ayrıca bir video yayınlandı. Oyuncular bu videodan sonra şimdi tekrardan Resident Evil evreninin gerçekleriyle yüzleşecek.

Capcom, Resident Evil 3 Remake’teki Nemesis’in, Resident Evil 2 Remake’teki Tyrant’ın (Mr. X) yapay zekasının daha da gelişmiş halini kullanacağını söylemişti, yani Raccoon City boyunca peşinizden ayrılmayacak ve sizi bolca terletecek bir düşman oyuna dahil oluyor. Mr.X zaten korku dolu bir karakter olma özelliğini taşırken, Nemesis’in ağır silahları oyuncuları zorlayacak gibi gözüküyor.

Tanıtım videoları çıkmaya devam eden Resident Evil 3 Remake, PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 3 Nisan tarihinde oyun dünyasına giriş yapacak.