Modern Warfare Avustralya Yangınları İçin Bağış Topladı! MModern Warfare topluluğu Avustralya orman yangını yardımı için Direct Relief iş birliği ile 1,6 milyon dolar topladığını açıkladı.  Bugün, Activision resmi blog sayfasında Call of Duty: Modern Warfare oyuncularının Avustralya yangınlarının hasarının kısa sürede giderilmesi ve doğaya yardım edilmesi için 1,6 milyon dolar topladığını açıkladı. Oyuncular bu yardımı oyun içi elde edilebilen “Outback Relief” özel kostüm paketiyle birlikte sağladı.

Paket ocak ayı boyunca satışta kalması, oyuncuların Avustralya yangınlarına karşı mücadele etmesi için doğrudan yardım amacıyla kullanıldı. Oyuncular bu yardım için büyük çaba sarf etti.

Call of Duty Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Bryon Beede, oyunculara destekleri için teşekkür etti. Soruna yardım etmek için dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların nasıl bu yardım için bir araya geldiğinin altını çizdi. Şimdi, Modern Warfare ekibi, bu bağışın eyleme geçmesini dört gözle bekliyor.

Infinity Ward’ın Ortak Stüdyo Yöneticisi ve Kreatif Direktörü Patrick Kelly de bu yardımları için tüm oyunculara teşekkür etti: “Outback Relief Pack geri dönüşleriniz sayesinde bağışlar toplandı, hepinize teşekkür ederiz.”

Bu, oyun topluluğunun ihtiyaç duyduğu zamanda Avustralya’ya yardım etmek için gösterdiği çaba tüm oyun dünyasında ön plana çıktı. Daha önce Bethesda ve Ubisoft da özel oyun satışları ve kendi bağışları ile bu bağış konusunda büyük rol oynadı.

Modern Warfare ve Direct Relief birlikte çalıştılar

Doğrudan Yardım, 50 ABD eyaletinde ve 80’den fazla ülkede faaliyet gösteren bir insani yardım kuruluşudur. Activision, Direct Relief’in bağışları topladığını ve ülke çapında yerel yardım gruplarıyla koordineli olarak çok ihtiyaç duyulan acil durum ve sağlık malzemeleri sağlamaya başladığını söyledi. Bu, topluluk üyeleri ve itfaiye ekipleri için bu trajik koşullardan etkilenen milyonlarca Avustralyalı’nın acil ihtiyaçlarına cevap verdiklerinden duman maskeleri gibi önemli ekipmanların dağıtılması gibi yardımları içeriyor. Activision’un katkısı, Avustralya genelinde çabalara yardımcı olacak etkili bir katkıdır. Bu iş birliği sayesinde Modern Warfare oyuncularının katkıları tüm kıtaya yayılarak Avustralya yardımları için büyük bir bağış kampanyası oldu.