Stygian: Reign of the Old Ones Oyununa Türkçe Dil Desteği Geliyor! Cultic Games’in çok beğenilen oyunu Styigan: Reign of the Old Ones’ın pek çok Türk oyuncuya göre en önemli eksiği Türkçe dil desteğine sahip olmaması olarak biliniyordu. Cultic Games oyun henüz piyasaya sürülmeden önce daha sonraki tarihlerde eklenmek üzerek Türkçe dil desteği için oyunculara söz vermişti. Son açıklamalara göre artık bu gelişmenin bir tarihi olduğu söylendi.

Cultic Games şirketinde Yaratıcı Yönetmen olan Can Oral oyuna Türkçe dil desteğinin mart ayının ilk haftasında geleceğini açıkladı. Oyuncular bu bir aydan kısa olan süreyi büyük heyecanla beklemeye başladı bile !

Stüdyo ise bu heyecana karşılık bir açıklama yaptı. Cultic Games, Stygian: Reign of the Old Ones isimli RPG oyunlarının mart ayının ilk haftasında tamamiyle Türkçe olarak, başta Steam olarak çeşitli platformlarda Türk oyun severlerle buluşacağını duyurmak için özel bir video hazırladı. Geliştirici ekip, profesyoneller ve gönüllülerden oluşan 8 kişilik bir çeviri ekibinin üstlendiği yaklaşık 200.000 kelimeden oluşan Türkçe dil desteğinin yayınlanış günü için de yerli oyun topluluğuna yönelik bazı özel sürprizler hazırlayacak. Güncellemenin kesin yayın tarihinin ilerleyen haftalarda belli olacağı düşünülüyor.

Türk Stygian severler çok heyecanlı!

Stygian: Reign of the Old Ones oyunu 26 Eylül 2019 tarihinde ilk kez oyunculara sunulmuştu. Türk oyun geliştiricileri tarafından Steam’de yayınlanan oyun büyük ilgi görmüştü. Yerli Chtulhu oyunu olan Stygian: Reign of the Old Ones, oyunculara kendi karakterlerini yaratmalarını sağlıyor. Deliliğin dağları ve Arkham bu macerada oyuncuların onları keşfetmelerini bekliyor.

1920’li yılların karakterleri kullanarak oyuncular kendi karakterlerini oluşturuyorlar. Oyun, Cthulhu hikayelerinden ve rol yapma oyunlarından dolayı oyunculara zor bir oyun dünyası sunuyor. Cthulhu oyunlarında oyuncuları en çok zorlayan nokta fiziksel dövüş oluyor. Büyü yapmaları karşılığında karakterleri her an aklını yitirebilme tehlikesine sahip oluyor. Bu özellikler, Stygian: Reign of the Old Ones’ta da oyuncuların karşısına çıkıyor. Birçok zor özelliğin yanında Türk oyuncular oyuna Türkçe dil desteğinin gelmesini ilk piyasaya sürüldüğü tarihten beri bekliyorlardı. Beklenen gün geldi! Türkçe dil desteği yakın zamanda oyuncularla buluşacak!