Pearl Abyss ekibi, doğal afetlerden dolayı zarar görenleri desteklemeye yardımcı olmak için yerel yardım kuruluşlarına bağış yapmaya devam ediyor. Ekip, son zamanlarda dünya gündeminde olan ve yardım çağrısı yapılan Türkiye’deki deprem ve Avustralya orman yangınları için 100 milyon won (500.000₺) bağışlıyor. Bu bağışın toplanma sürecinde ise dünya genelindeki Black Desert ve Black Desert Mobile Maceracıları da oyun içi bağışlarla bu yardım kampanyasına katkıda bulunacaklar.

Pearl Abyss bugün, Black Desert ve Black Desert Mobile’daki oyun içi etkinlikle toplayacağı 100 milyon wonu (500.000₺) bağış yapacağını duyurdu. Bağış, Türkiye’deki büyük depremin ve Avustralya’daki benzeri görülmemiş orman yangınlarının hasarını azaltmaya yardımcı olacak.

Pearl Abyss bağış desteği için oyun içi etkinlik düzenledi

19 Şubat tarihine kadar devam edecek global etkinlik “Oyun içi bağışlama etkinliği” Türkiye ve Avustralya’yı desteklemek için toplanacak bağışta Black Desert ve Black Desert Mobile kullanıcılarını teşvik ediyor. Etkinlik süresince oyuncular, Türkiye’deki depremin ve Avustralya orman yangınlarının neden olduğu hasarın giderilmesine yardımcı olmak için Özel Jeton’u gümüş ile satın alabilirler. Pearl Abyss, oyunculara satılan jeton sayısı toplamda 100 milyona ulaştığında 5 milyon won (25.000₺) bağışlayabiliyor. 100 milyon won (500.000₺), Türkiye ve Avustralya’da 50 milyon won (250.000₺) olmak kaydıyla yerel yardım kuruluşlarına bağışlanacak.

Tüm bu yardım teşviklerinin üzerine Pearl Abyss CEO’su Robin Jung: “Black Desert ve Black Desert Mobile’da dünyanın dört bir yanından olan Maceracılarımızı oyun içi bağışa katılmaya teşvik etmek için aşk dolu bir paylaşım etkinliği hazırladık. Türkiye ve Avustralya’daki restorasyonun hızlı olmasını ve mağdurların mümkün olan en kısa sürede günlük hayatlarına dönmelerini umuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bununla birlikte geçtiğimiz Nisan ayında Kore, Gangwon-do’daki orman yangınlar için de Kore Afet Yardım Derneği aracılığıyla 100 milyon won (500.000₺) bağış toplanmıştı. Bağış, yardım çabalarını desteklemek ve hasarı düzeltmek için kullanılmıştı. Aynı zamanda aralık ayında ise “Sınır Tanımayan Doktorlar” topluluğu için dünya çapındaki Black Desert kullanıcılarından bağış toplanmıştı. Pearl Abyss ekibinin dünya genelindeki tüm doğal afetleri takip etmesi ve oyuncularından destek için bağış toplaması örnek bir davranış olarak gösteriliyor.