Legends of Runeterra İçin Geri Sayım Başladı! Riot Games 2020 yılı için oyun dünyasına farklı oyunlar kazandıracağını açıklamıştı. Bunlardan en çok merakla beklenenlerinden birisi ise Legends of Runeterra oyunu!

Riot Games’in stratejik kart oyunu Legends of Runettera (LoR), 24 Ocak 2020 tarihinde oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor. 2019 yılının sonunda oyun kısa bir deneme sürümü ile oyunculara sunulmuştu. Oyunun açık beta döneminde oyuncuları yeni kart güncellemeleri ve yeni dereceli modları gibi birçok yenilik bekliyor. Riot Games, oyuncuların tavsiyesini alarak oyunu kapalı betada değil direkt açık betada başlatma kararı aldı. Bununla birlikte oyuncular tarafından heyecanla beklenen oyunun açık beta resmi açılışı 24 Ocak saat 22.00’da başlayacak. LoR’a erişim ise tüm oyuncular tarafından sağlanabilecek.

Legends of Runeterra tamamen oyunculara hitap edecek

League of Legends oyunu ile büyük bir oyuncu kitlesi kazanan Riot Games’in bu yeni oyununun da büyük ilgi görmesi bekleniyor. 23 Ocak 22.00’da LoR hizmeti tekrardan oyun dünyasında çevrimiçi olacak. Oyunu ön izleme dönemlerinde oynamış veya 20 Ocak tarihinde verilen saate kadar ön kayıt yaptıran herkes 23 Ocak tarihinde oyuna erişebilecek.

Ön kayıt yaptıran ama ön izleme döneminde oyunu oynamamış oyuncular ise mail ile oyuna davet edilecekler. Oyuncular bu avantajdan sadece PC platformunda yararlanabilecekler. Henüz kayıt yaptırmayan oyuncular ise www.playruneterra.com adresinden ön kayıt yaptırabilirler. 24 Ocak itibariyle oyunu indirip hesap oluşturan herkes Legends of Runeterra oyununu tamamen ücretsiz oynayabilecek. Oyun Türkçe dil desteği sunmuyor. Ancak ilerleyen dönemlerde bu özelliğin de aktifleştirilmesi bekleniyor. Açık beta döneminde ise oyuna kart güncellemelerinden sosyal panele ve dereceli moda kadar birçok yeni özellik eklenecek. Ayrıca oyuncular arkadaşlarına da meydan okuyabilecek.

Hearthstone oyunundan esinlenen bu oyun League of Legends evreninde geçecek ve ünlü oyunun şampiyonları bu oyunda da yer alacak.

2020 yılının ilk oyunlarından olan Legends of Runeterra’nın açık betası sadece PC oyuncuları için olsa da oyunun tam sürümü hem PC, hem de mobil oyuncuları için olacak.

Açık beta dönemindeki yeniliklerle ilgili ayrıntılı bilgiye, Legends of Runeterra özel videosunu izleyerek ulaşabilirsiniz.