A Plague Tale: Innocence ve Dahası Game Pass Platformuna Eklenecek!  Xbox Game Pass, Microsoft’un Xbox One oyun konsolu ve Windows 10 ile birlikte kullanılması için kullanılan bir abonelik hizmetidir. Açıklamaya göre, oyuncular için aylık oyun oynama hizmeti sunan platforma A Plague Tale: Innocence oyunu eklenecek!

PC platformu için eklenen oyunlar sırasıyla belli oluyor. PC oyunları listesine son olarak Children of Morta oyunu eklenmişti. Bu oyundan sonra listeye eklenecek iki oyun ise A Plague Tale: Innocence ve Gris oyunları olacak.

A Plague Tale: Innocence oyunu hikayesiyle tüm oyuncular tarafından ilgi gören oyunların arasında yerini alıyor. Oyunun hikayesinde iki kardeş baş karakter olarak yer alıyor. Oyuncular bu hikayede Amicia de Rune ve Hugo de Rune kardeşlerin maceralarına tanık oluyorlar. 1349 yılında ölümcül bir veba hastalığı Fransa Krallığı’nı harap eder ve bu iki kardeşin hikayesi ise burada başlar. Kardeşler bu tehlikeye karşılık hayatta kalmak zorundadırlar. Bunun tek yolu ise hastalıktan tahrip olmuş köylerden geçen yolları takip ederek diğer çocuklarla birlik olmaktan geçiyor. Ayrıca oyuncuların bir diğer amacı bu eski çağ oyununda ateş ve ışığı silah olarak kullanarak sıçan sürülerini kendilerinden uzak tutmak olacak.

Game Pass platformunun ikinci yeni yıldızı Gris!

Microsoft girşimi olan Game Pass platformuna birçok oyun eklenmeye devam ediyor. Bu oyunlardan biri de Gris oldu. 2018 yılının yaz aylarında piyasaya sürülen Gris her oyuncuya hitap eden bir oyun olmasa da birçok oyuncunun dikkatini çeken bir oyun olmuştu. Şimdi ise Steam platformundan sonra Game Pass’e ekleniyor. Game Pass oyuncular için Netflix programı olarak da anılıyor. Artık oyuncular bu platform sayesinde Gris oyununa da erişim sağlayabilecek.

Gris, kendi dünyasında kaybolmuş ve yaşadığı acı dolu deneyimlerle iç dünyasında baş etmeye çalışan bir kızın hikayesini konu alıyor. Oyuncular senaryoya devam ettikçe, karakterin duygusal açıdan nasıl geliştiğini takip ederek, dünyasının çok daha farklı yerlere gittiğini görebiliyor. Bununla birlikte, karakterin üzerindeki giysisinden kazandığı yeni becerileri sayesinde keşfe çıkan oyuncular yeni yollara da ulaşabiliyor.