Singapurlu oyuncular dün dünyadaki herkesten önce Legends of Runeterra açık beta mobil sürümüne erişme şansı kazandı. Geçtiğimiz aylarda LoR açık beta PC platformunda da oyun dünyasına sunuldu.

Riot Games, daha önce LoR Mobile oyununun 2020 tarihinde resmi lansmana kadar oyunculara sunulmayacağı açıklamıştı. Ancak daha sonra 11 Mart tarihinde Singapurlu oyuncular bu oyunu oynama şansı yakalayadı.

Dünyadaki diğer bölgelerden farklı olarak, SEA bölgesi, bölgedeki destek eksikliği nedeniyle LoR PC açık beta dışında bırakılmıştı.

Riot Games, “Ufuktaki yeni oyunlarımızla, 2019 yılının başlarında yeni oyunlarımızı mümkün olan her yerde doğrudan Güneydoğu Asya, Tayvan, Hong Kong ve Makao’daki oyunculara ulaştırmaya karar verdik. “Çoğu bölge yıllardır büyük Riot takımlarıyla League of Legends’ı oyun dünyasına sunarken, SEA’daki yeni oyunlarımızı küçük bir ekiple ve mevcut bir altyapı olmadan desteklemek için çalışmaya başladık.”

Singapur için Legends of Runeterra PC Sürümü de Geliyor

Android ve Apple telefonlarda bulunan LoR mobil açık beta sürümünün piyasaya sürülmesi ile Singapur oyuncuları da PC açık beta sürümüne erişebilecek.

Riot daha önce LoR’un “Güneydoğu Asya’da sürekli bir lansman yapmasının muhtemel olduğunu” söyledi. Singapur’daki oyuncular, PC açık beta sürümüne geç olmasına rağmen, bu yılın ilerleyen saatlerinde global lansmandan önce LoR Mobile’a erişerek bugün büyük bir şansa erişti.

Bir açıklama yapan Riot Games, yeni oyunların da duyurulmasıyla birlikte bu oyunları Güneydoğu Asya, Tayvan, Hong Kong ve Macau gibi bölgelerde, gerekirse lokal yöneticilerle iş birliği sağlayarak bu bölgelerdeki oyunculara da deneteceğini söyledi.

Birçok oyuncu resmi global lansmanı heyecanla bekliyor. Bununla birlikte global bir lansmanla Legends of Runeterra’ya eklenen yeni bölgelerden mobil oyunu da oynayabilecekler. Riot henüz resmi olarak bir tarih yayınlamadı, ancak Singapur Mart ayında açık bir beta mobil sürümüne erişim sağladığından, global sürümün oyun dünyasına sunulması muhtemelen çok uzakta değil.