En Tercih Edilen Apex Legends Karakterleri Açıklandı! Respawn, birçok kitlesi olan oyunu Apex Legends için oyuncuların en çok tercih ettiği karakterleri paylaştı.

Apex Legends’ın oyuncular tarafından büyük beğeni toplayan oyun eklentisi Revenant ile birlikte oyundaki yeni sistem tüm oyuncular tarafından merak ediliyordu. Bu sorunun cevabı ise Apex Legends’ın yöneticisi Dusty Welch ve oyun yönetmeni olan Chad Grenier’ın yaptığı bir açıklamada bulundu. Game Informer’a konuşan ikili, Apex Legends dünyasında en çok tercih edilen karakterlerin bilgisini de verdi.

Revanant eklentisiyle birlikte oyundaki karakterlerin sayısı toplamda 12 olmuştu. Bu oyuna yeni eklenen karakterler arasında oyuncularını yeni favorileri olup olmadığı da merak uyandırmıştı. Yapılan açıklamaya göre oyuncuların en çok tercih ettiği karakterler arasında hala orijinal 8 karakter bulunuyormuş. Dusty Welch ve Chad Grenier’ın açıklamasına göre Apex Legens’da her sezon tercih edilen karakterler değişse de Wraith ve Pathfinder en çok oynanan karakterler arasında ilk sırada yerini koruyor.

Apex Legends karakterleri popülerlik konusunda yarışıyor

Yüksek dereceli maçlarda ise en popüler karakterin Caustic olduğu açıklandı. Welch, karakterin asıl gücü ile son bölgelerde ortaya çıktığını vurguladı. Bu güç ile ilginç bir popülariteye sahip oluyor.

Yapılan açıklamada ise Grenier bu karakterlerin arasına Wattson ve Gibraltar karakterlerini eklemiş. Özellikle 4.1 güncellemesinden daha önce en popüler karakterlerin arasında yer alan Wattson, aldığı nerf düzenlemesinden sonra buradaki yerini elinde tutamamış. Wattsonü, güncellemeden önce çantasında en fazla bomba tutan karakter olarak oyuncuların en çok tercih ettiği karakterler arasında ilk sıralardaydı. Bu özelliği ile kapalı alanlardaki en büyük tehlikeydi. Gibraltar karakteri ise oyunun en öne çıkan modlarından biri olan Winter Express sayesinde parlamıştı.

4.1 güncellemesinin ön plana çıkarttığı karakterlerden biri ise Bloodhound oldu. Respawn yeni güncelleme ile Bloodhound’u biraz daha güçlenen karakterler arasına koymuş. Eye of the Allfather’ın alanını üç katına çıkaran ekip, bu sayede karakterin popülaritesinin arttığının altını çiziyor.