Riot Games, Valorant Oyununun Kapalı Betasını Duyurdu! Duyurulmasından sonra bütün oyun dünyasına heyecan salan Riot Games’in yeni FPS oyunu Valorant için beklenen haber geldi. Son günlerde birçok davetli oyuncuya özel olarak oynatılan Valorant, kısa bir süre sonra kapalı beta sürecine başlamaya hazırlanıyor. Bu betaya katılma şansı yakalayan oyuncular, oyunu ilk defa deneyimleme şansına erişecek.

Oyuncuların bu 7 Nisan tarihinde başlayacak beta sürümünü deneyimleme şansını yakalamak için ilk adım olarak Riot hesaplarını Twitch hesaplarına bağlamaları gerekecek. Daha sonra oyuncular önümüzdeki hafta Twitch üzerinden yapılacak Valorant yayınını izleyecek. İzleyen oyuncular arasından test aşamasına katılacak oyuncular seçilecek.

7 Nisan tarihinde başlayacak beta test sürecine Avrupa, Kanada, Rusya, Türkiye ve ABD ülkelerindeki oyuncular dahil olabilecek. Kapalı beta sürecinin ne kadar devam edeceği henüz belli değil. Bununla birlikte oyunun yaz aylarında oyun dünyasına sunulması bekleniyor. Bu yüzden beta süreci çok da uzun sürmeyecek gibi gözüküyor.

Bu gelişmedeki önemli detaylardan biri ise beta test sürecindeki oyuncu ilerlemelerinin daha sonra oyunun resmi çıkışıyla silinecek olması. Bu sürüme katılma şansı elde eden oyuncular eğer oyun içi para birimleri satın alırlarsa, Valorant’ın çıkışından sonra paraları %20lik bir bonus ile birlikte hesaba tekrardan tanımlanacak. Oyunun beta test süreci ise 7 Nisan tarihinde Türkiye saatiyle 16.00’da başlayacak.

FPS severler, Valorant oyununu büyük bir heyecanla bekliyor

Riot Games’in dünyaca ünlü MOBA oyunu League of Legends’dan sonra FPS dünyasına adım atıyor olması tüm oyun dünyasını heyecanlandırmıştı. Duyurusu yapıldıktan sonra her geçen gün yeni bir gelişme bekleyen FPS oyuncuları için beklenen gün geldi. Beta sürümüne katılmaya hak kazanan oyuncular, bu merakla beklenen oyunu ilk oynayanlar arasına girerek büyük bir şans elde etmiş olacak.

Valorant’ın resmi internet adresinde ise oyunculara bu şekilde seslenildi;

“Bir oyuna, onu hayatına sokacak kadar güvenebilmen için şunların gerekli olduğuna inanıyoruz: 128-tick sunucular, çok düşük özellikli (belki on yıllık) bilgisayarlarda bile en az 30 FPS, modern ekipmanlarda 60 ila 144+ FPS, dünya çapında büyük şehirlerdeki oyuncuların 35 ms’in altında oynamasını hedefleyen global veri merkezleri, yıllardır üzerinde takıntılı şekilde çalıştığımız bir ağ programlaması (netcode) ve anti-cheat, yani hile karşıtlığı konusunda ilk günden beri gösterdiğimiz kararlılık.Valorant’ta nişancılık hassas, belirleyici ve ölümcül. Zafere ulaşmak yalnız gösterdiğin beceri ve kullandığın stratejiye bağlı olacak.”