Son zamanlarda ürünlerinde RGB aydınlatma sistemine önem veren SteelSeries, bu sene oyunculara sunulacak yeni ürünlerinde 3, 5, 9 şeklinde model isimlendirmesi kullanacak. 2020 yılının başlarında Apex 5, Apex 3 ve Rival 3 bu serinin ilk ürünleri olarak oyunculara sunuldu. Oyuncuların dikkatini çeken aydınlatma sistemi, bu ilk seride yer alan Apex 5 ve Apex 3 oyun klavyesi,  Rival 3 oyun mouse’unda da bulunuyor.

SteelSeries’in oyunculara sunduğu yeni ürünlerinin birçoğunda oyunları renklendirmek için özel tasarım olan RGB aydınlatma sistemini kullanıyor. Göz alıcı aydınlatma sistemi, yeniden tasarlanan aydınlatma, diğer SteelSeries ürünleriyle senkronize edilebilen, reaksiyonlara veya oyun içi etkileşimlere tepki gösteren ve 16,8 milyon renk yansıtan bölgeler sunuyor.

Teknoloji devi SteelSeries’in 2020 yılının başında oyuncular için tasarladığı Apex 5, Apex 3 ve Rival 3 ürünlerinde de bu aydınlatma sisteminin ön plana çıktığı görülüyor. Oyuncular, SteelSeries’in ürünlerinde ön plana çıkarttığı bu aydınlatma sistemiyle, Engine programı üzerinden diledikleri renk seçimini yaparak renklerle kendilerini yansıtabiliyorlar.

SteelSeries Rival 3, Apex 3 ve Apex 5 ile oyunlarını renklendir

Her ürününde farklı RGB sistemi kullanan SteelSeries’in 2020 yılındaki ilk ürünleri için kullandığı sistemler de ürün özellikleriyle birlikte paylaşıldı. Bu özelliğin en çok değerlenip ön plana çıktığı ürünlerden biri Rival 3 oyun mouse’u oldu. Tamamen oyuncu bütçesine dost ve uygun fiyatla piyasaya sürülen Rival 3’te de bulunan bu aydınlatma ile oyuncular, oyun dünyasını renklendiriyor.

Bununla birlikte oyuncuların gözdesi olmaya aday oyun klavyesi Apex 3 ürününde bu aydınlatma farklı özellikleri ile oyunculara hitap ediyor. 10 bölgeli aydınlatma sistemine sahip oyuncu klavyesiyle birlikte oyuncular en sevdiği renk şeması seçimlerini, oyunlarda saldırı altındayken tepki almak için ayarlayabiliyorlar. Aydınlatma tamamen herhangi bir stile uyacak şekilde oyuncular tarafından düzenlenebiliyor.

SteelSeries’in ince detayları ön plana çıkarttığı ve oyunculara birçok yeni olanak sağladığı Apex 5’te ise oyunculara hitap eden bu aydınlatma özellikleri daha fazla ön plana çıkıyor. Oyuncular her tuş için ayrı dinamik RGB aydınlatma sistemi ve milyonlarca renk seçeneği ile klavyelerinin tasarımcısı olabiliyorlar. Yapılan tasarımlar tüm SteelSeries ürünlerine senkronize edilebiliyor. Aynı zamanda oyuncular her ürün için ayrı renklendirme seçimleri de yapabiliyorlar.