Electronic Arts’ın başına bela olan Anthem’in fişi çekiliyor. BioWare tarafından geliştirilmesinden çıkışına dek sancılı bir süreç geçiren Anthem’in geliştirme süreci sonlandırıldı.

2012’de Mass Effect 3’ün hemen sonrasında geliştirilmeye başlanan ve geliştirilmesinden tutun da çıkışına dek kelimenin tam anlamıyla sancılı bir süreç geçiren Anthem için yolun sonuna gelindi.

anthemin-gelistirme-sureci-sonlandirildi

BioWare Austin stüdyo direktörü Christian Dailey, resmî BioWare blogundan yaptığı açıklamada 2020’nin başka hiçbir yıla benzemediğini, BioWare’deki tüm oyun projelerine yönelik ilerleme kaydetmeye devam etseler de, pandemi süresince evden çalışmanın üretkenliklerini etkilediğini belirtiyor.

anthemin-gelistirme-sureci-sonlandirildi

Dailey, blog duyurusunda şunları da dile getiriyor:

Bunun, üzerinde çalıştığımız iyileştirmeleri görmekten heyecan duyan Anthem topluluğu için hayal kırıklığı yaratacağını biliyorum. Aynı zamanda harika işler yapan ekip için de hayal kırıklığı yaratıyor. Şahsen benim için Anthem beni BioWare’e getiren şeydi ve son iki yıl kariyerimin en zorlu ve ödüllendirici deneyimlerinden bazıları oldu.

Anthem’in Geliştirme Süreci Sonlandırıldı, Peki Ya Sunucular?

Anthem’in geliştirme sürecinin sonuna gelinirken, mevcut Anthem sunucularının aktifliğini koruyacağı belirtiliyor. Ancak sizin de tahmin edeceğiniz üzere eninde sonunda bu sunucuların da fişi çekilecektir.

Anthem başarısızlığının ardından, BioWare’in başka oyunlara odaklanacağı tahmin edilmekte.

BioWare blogundan yayınlanan duyuruya buradan erişebilirsiniz.