Kingpin 21 Yıl Aradan Sonra Oyun Dünyasına Dönüyor! Oyun dünyasının kült oyunları arasına adını altın harflerle yazdıran Kingpin oyunu tam 21 yıl sonra geri dönüyor. Piyasaya sürüldüğü dönemde büyük yankı yaratan oyunun geri dönüş hazırlıkları başladı.

1999 yılının haziran ayında Xatrix Entertainment tarafından geliştirilip, piyasaya sürülen Kingpin: Life of Crime büyük ilgi görmüştü. Quake II ile benzer olarak çalışan oyun tam olarak FPS oyunu olarak adlandırılmadı. Bu efsane oyunun içerisinde NPC’ler, görevler ve ilerleyiş sistemleri de vardı. Bununla birlikte oyun ilk çıktığı dönemde aşırı derecede şiddet ve küfür dolu bir dil kullanıldığı için büyük tepkiler almıştı.

Bu şekilde olumsuz etkenler içerdiği için oyun dünyasını kötü tepkilere sürüklemişti. O dönem oluşan olumsuz durumlarda insanlar bunların oyunlardan kaynaklı olduğunu düşünmeye başlamışlardı. Amerika hükümeti ve basın bu durumun liderleri arasında yerini almıştı. Bu tepkiler ile birlikte oyunun kötü şöhreti yayıldı ve birçok yerde satışı yasaklanmıştı.

Kingpin oyunu için sıra yeni nesil oyuncularda!

Oyun dünyasına sunulduğu dönemde birçok tepki alan oyun yine kült oyunlar arasında yer edinmeyi başarmıştı. 21 yıl aradan sonra Remake’i 3D Realms tarafından geliştirilecek oyunun çıkacağı bir tanıtım videosu ile duyuruldu. Tanıtım videosunda belli olması üzerine grafiklerin yüksek çözünürlüklü olacağı düşünülüyor. Bu yüksek kalite özellikleriyle sürülen Kingpin: Life of Crime’ın yeni nesil oyun dünyasında tekrar adını duyuracağı düşünülüyor.

Oyunun Remake versiyonunun adı Kingpin: Reloaded olacak. Kingpin: Reloaded oyunu 60 FPS ve ultra geniş monitor desteğine sahip olacak. Aynı zamanda yeni görev sistemi barındıran oyun şimdiden oyuncuların dikkatini çekmeye hazırlanıyor. Oyunun ne kadar Remake versiyonu çıksa da geliştiriciler ilk oyuna sadık kalma adına bu oyunda da karakterlerin tiplemesini çok fazla değiştirmemişler.

Oyun PC, PS4, Nintendo Switch, Xbox One platformları için uyumlu olacak. Şimdiden 2020 yılının en çok beklenen oyunlar listesine giren Kingpin: Reloaded 2020 yılınıın ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.