2020 yılında çıkacak oyunlar arasında yer alan uzun süredir beklenen DOOM Eternal, bugün oyuncularla buluştu.

Bethesda’nın uzun süredir gündemde olan yeni oyunu DOOM Eternal, oyun dünyasına sunuldu. PC, PlayStation 4, Xbox One ve Google Stadia üzerinden erişilebilen oyunun, güçlü bir donanım gereksinimi var. Bununla birlikte oyunun ücreti ise 200 lira.

Dünyanın en popüler oyun yayıncılarından bir tanesi olan Bethesda, bir süredir ID Software tarafından geliştirilen yeni oyunu DOOM Eternal ile oyun dünyasında büyük ilgi görüyordu. Şirket, DOOM Eternal ile ilgili geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklamalarla oyun dünyasında büyük bir heyecan yaratmıştı. Oyuncuların beklediği gün geldi. DOOM Eternal; PC, Xbox One, PlayStation 4 ve Google Stadia için piyasaya sürüldü.

Oyuncular, serinin önceki oyunlarında doğaüstü varlıklara karşı mücadele vermişlerdi. DOOM Eternal’da da oyun kurgusu aynı şekilde devam ediyor.

DOOM Eternal sistem gereksinimleri çok yüksek

Bethesda, kısa bir süre önce DOOM Eternal’ın sistem gereksinimlerini duyurmuştu. Yapılan duyurudan sonra oyuncular pek mutlu olmamıştı. Oyunu sadece üst seviye bir donanıma sahip oyuncular erişebilecek. Bununla birlikte DOOM Eternal’ın Google Stadia için de sunulmuş olması, Google Stadia’dan faydalanan oyunseverlere güzel bir seçenek olacak.

Bilgisayar üzerinden DOOM Eternal oynamak istiyen oyuncular Steam aracılığıyla oyunu satın alabiliyor ve 199 TL ödeme yapmaları gerekiyor. PlayStation 4 kullanıcıları ise oyuna sahip olmak için PlayStation Store‘a erişecekler ve oyunun buradaki ücreti ise 469 TL. Xbox One sahibi oyunseverler de DOOM Eternal için Microsoft Store‘a erişecekler ve 470 TL ödeme yapmak durumunda olacaklar.