Rocket League Steam Eş Zamanlı Oyuncu Rekorunu Kırdı! Rocket League, Steam platformu üzerinde bu zamana kadar ulaşmadığı bir rekora imza atarak eş zamanlı oyuncu rekorunu kırdı.

Steam platformundaki birçok oyun rekora koşmaya devam ediyor. Koronavirüsün tüm dünyaya yaydığı tehditler sonrası insanların eve kapanmasıyla birlikte birçok kişi kendini oyunlara verdi. Bu durumdan birçok oyun kendi payını çıkarmıştı. En son Counter Strike: Global Offensive olmak üzere birçok oyun kendi rekorlarını kırmıştı. Bu oyunlar arasında giren yeni oyun ise Steam’in yaptığı analizlere göre Rocket League oldu.

Steam Charts’ın incelemelerine göre oyunun Steam versiyonu 119.000 eş zamanlı oyuncu rekoruna ulaşmayı başardı. Bu başarıyı Steam üzerinden paylaşan Rod Breslau’ya cevap, Psyonix’in yöneticilerinden Corey Davis’ten geldi. Davis, oyunun tüm platformlarda ilk defa yarım milyon oyuncu sayısına ulaştığını açıkladı. Böylece oyun yeni bir rekora imza atmış oldu.

Steam’in yanı sıra Rocket League’in kendi istatistikleri dahilinde Rocket League Tracker Network’e göre oyun bu rekora daha önceden imza atmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise yine Steam üzerinden oyunun 220 bini aşkın eş zamanlı kullanıcısı olduğu da görüldü.

Rocket League ile birlikte Steam de kendi rekorunu yükseltti

Her geçen gün yeni bir rekora imza atan Steam, kendi platformunda 23 milyon oyuncu barındırarak kendi rekorunu da kırmış oldu. Geçtiğimiz günlerde 20 milyon rekorunu kıran dünyaca ünlü platform birçok popüler oyun sayesinde kendi rekorunu da yükseltmeye devam ediyor.

Platformda oyuncuların genellikle daha önce denedikleri ve sevdikleri oyunlara yöneldikleri dikkat çekiyor. 2012 yılında oyuncularla buluşanCounter-Strike: Global Offensive, şu anda 1 milyon kişi tarafından aynı anda oynanıyor. Onu 2013 yapımı Dota 2, 750 bin kullanıcıyla takip ediyor. Listenin ilk beş sırasında ise sırasıyla PUBG, GTA V ve Tom Clancy’s Rainbow Six Siege yer alıyor.