İki dev şirket, Riot Games’in karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu VALORANT için düzenlediği ilk resmi turnuva olan First Strike kapsamında yeni bir işbirliğine imza attı.

riot-games-ve-coca-coladan-yeni-is-birligi-1

Riot Games ve Coca-Cola, VALORANT esporu yolunda yeni bir iş birliğine imza attı. Riot Games’in VALORANT için düzenlediği ilk resmi turnuva olan First Strike kapsamında hayata geçirilen iş birliğiyle, Coca-Cola, oyuncuların maçlar sırasındaki sesli iletişimlerini paylaşacağı Shift Bas’ı sahiplenecek. 400.000 TL’lik ödül havuzuyla dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından büyük ilgi gören First Strike’ın Türkiye Finalleri 3-6 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

riot-games-ve-coca-coladan-yeni-is-birligi-2

Riot Games iş birliği ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

VALORANT, içine barındırdığı tüm unsurlarla popüler bir espor olmak için ideal bir oyun. Oyuncular, takımlar, taraftarlar ve işbirliği ortaklarımızla First Strike, VALORANT esporu yolunda bizim için adeta bir mihenk taşı konumunda. İş ortaklarımızla birlikte, VALORANT topluluğu için temelleri sağlam bir espor oluşturmak istiyoruz. Bu noktada Coca-Cola’nın desteği bizler için çok önemli. League of Legends esporunda Coca-Cola ile hayata geçirdiğimiz iş birliği oyuncularımızda büyük heyecan yaratmıştı. Önümüzdeki dönemde yine tüm oyuncularımızı heyecana boğacak projeler geliştireceğimize inanıyorum. Espor severlerin benzersiz bir rekabet deneyimi yaşayabilecekleri etkinliklere imza atmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

riot-games-ve-coca-coladan-yeni-is-birligi-3

VALORANT hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için www.PlayVALORANT.com adresini ziyaret edebilirsiniz