Pearl Abyss Black Desert “Yılın En İyi MMO’su”, “En İyi Mobil MMO”, “En İyi MMO Genişletmesi” Ödüllerini Kazandı! Pearl Abyss bugün, Black Desert ve Black Desert Mobile’ın MMORPG.com’un “2023 Player’s Choice Awards” ödüllerinde sırasıyla “Yılın En İyi MMO’su” ve “En İyi Mobil MMO” ödüllerini kazandığını duyurdu.  

Oyuncular “En İyi MMO” olarak Black Desert’ı Seçti

Black Desert’ın son genişletme paketi “Sabah Işığı Diyarı” da yılın “En İyi MMO Genişletmesi” ödülünü kazanarak Black Desert IP’sinin toplamda üç prestijli ödüle sahip olmasını sağladı.

Kuzey Amerika’daki en büyük MMO merkezli web sitelerinden biri olan MMORPG.com, her yıl çeşitli kategorilerdeki en iyi oyunları seçmek için bir oyuncu anketi düzenliyor. 

Black Desert’ın bu övgüleri, Black Desert’ın ilk ikiz sınıflarının piyasaya sürülmesi ve orta çağ Kore’sinden esinlenen genişletme paketi “Sabah Işığı Diyarı” gibi yıl boyunca yaptığı çok sayıda güncelleme sayesinde elde ettiği bildirildi.

Pearl Abyss Black Desert "Yılın En İyi MMO'su", "En İyi Mobil MMO", "En İyi MMO Genişletmesi" Ödüllerini Kazandı

Mobilde Oyuncuların Seçimi Black Desert Mobile Oldu

7 adayla yarışan Black Desert Mobile, oyuncu oylarının %78 gibi etkileyici bir oranını alarak “En İyi Mobil MMO” ödülünü kazanma onuruna erişti ve bu yıl bu kategoride üst üste ikinci galibiyetini elde etti. MMORPG.com özellikle aralarında Sabah Işığı Diyarı, Sonsuz Kış Dağı bölgeleri ve bir sürü yeni sınıfın da bulunduğu oyunun zengin içerikleri hakkında olumlu görüşlerini paylaştı.

MMORPG.com “En İyi MMO Genişletmesi” ödülünü kazanan “Sabah Işığı Diyarı” için şunları söyledi: “Joseon dönemi Kore’sinden esinlenilmiş bir genişletmeden çok, ülkeye yazılmış bir aşk mektubu gibi hissettiriyor.”

MMORPG.com Player’s Choice Awards 2023 :
https://www.mmorpg.com/awards/mmorpgcom-players-choice-awards-2023-winners-2000129808