Overwatch Oyununa Yeni İzleyici Modu Geldi! Yüksek grafik özellikleri, karakterleri ve hikayesiyle oyun dünyasının ilgi çekici oyunları arasında yer alan Overwatch oyununa 1.44 güncellemesiyle birlikte yeni izleyici modu geldi.

Geçen hafta gelen 1.44 güncellemesi ile oyunda büyük değişiklikler olmuştu. Oyundaki kahramanların çoğu bu güncelleme sonrası nerflendi. Ayrıca yeni yıla özel yapılan etkinlikler sayesinde oyuna birçok yeni kostüm eklendi. Gelen yenilikler arasında yeni bir arcade modu ve haftalık görevler de yer alıyordu.

Overwatch oyununda düzeltimesi gereken küçük bir ayrıntı vardı. Bu ayrıntı oyunu izleme esnasındaki istemciyle alakalıydı. Güncelleme notları arasında küçük bir ayrıntı gibi gözükse de aslında izleyici istemcisi yüksek oranda iyileştirildi. Bu sayede oyuncular ve izleyiciler daha yüksek kaliteli grafik deneyimi yaşayacak.

Geçen yıl Overwatch Ligi’nin popülerliğinin zirveye tırmanmasıyla birlikte eklenen tekrar izleme seçeneğiyle kullanıcı ara yüzü güncellenmişti. Eklenen farklı renk simgeler sayesinde izleyenler heyecanlı maçlar esnasında kolay bir şekilde oyunu takip edebiliyorlardı. 2019 sezonunda oyunun geliştiricileri, izleyenlerin daha fazla şeyi gözden kaçırmamaları için bu konuda birçok değişiklik yaptı.

Oyuna yeni gelen 1.44 güncellemesiyle birlikte, izleyenler bakış açılarını kendi isteklerine göre seçebilecekler. Bu esnada izleyenler, oyuncuların rekabet esnasında ne hamle yapacaklarını daha kolay saptayabilecekler. Ayrıca isteyen izleyicilerin eski seçenekleri görebilmeside mümkün olacak.

Overwatch 1.44 güncellemesi oyunculardan geri dönüş alıyor

Oyuna gelen yeni güncelleme sonrası birçok oyuncu 1.44 güncellemesi ile ölüm kameralarının farklı olduğunu anladı. Güncelleme notlarında açıklanana göre, ölüm sonrasında oyuncular kimin onları hangi şekilde öldürdüğünü görerek takım arkadaşlarıyla daha fazla bilgi paylaşabilecek. Bu oyunun gidişatını yüksek seviyede etkileyecek bir güncelleme olsa da oyuncuların bir sonraki hamlesini planlaması için büyük bir avantaj olacak.

Ayrıca değişen bu özellikler 8 şubat tarihinde başlayacak olan Overwatch ligini büyük ölçüde etkileyecek gibi gözüküyor.