2019 yılının aralık ayında CS:GO sahnesine hızlı bir giriş yapan ve yıldız isimlerle dolu kadrosunu duyuran OG Esports, yaptığı son açıklamada yeni takım koçunun Casper Due olduğunu açıkladı.

Casper Due, OG Esports’un Twitter gönderisini paylaşarak takıma dahil olduğunu duyurdu. Yeni takımının yeni sezon mücadelelerinde rol alacak ruggah’ın takımı nasıl etkileyeceği merak konusu oldu.

2016 yılından beri takım koçluğu yapan Danimarkalı isim Casper “ruggah” Due, OG Esports CS: GO takımının yeni sezon koçu oldu.  Danimarkalı koç eski Counter-Striker 1.6 ve CS:GO oyuncularından biri.

2016 yılından beri birçok iddialı takımda koçluk yapan Casper’ın OG Esports CS :GO takımının yeni mücadelelerinde büyük rol oynaması bekleniyor. Daha önce koçluk yaptığı takımlar arasında Dignitas, North ve OpTic Gaming bulunuyor. 32 yaşındaki isim, 2019 yılının ekim ayından beri herhangi bir takımın koçluğunu yapmıyordu. Son bulunduğu takımla aralık ayında tamamen sözleşmesinin bitmesiyle birlikte yeni teklifler bekliyordu.

OG CS :GO takımı için gelen teklifle birlikte tecrübeli koç eski oyuncusu Valdemar “valde” Bjørn Vangså ile tekrardan bir araya geldi. 2017 yılında North takımında koçluk yaptığı sürece bu oyuncuyla birlikte çalışmışlardı. Casper Due’nun OG Esports kadrosuna katılmasıyla birlikte iki yıldız isim yeni sezonda tekrardan birlikte çalışacak.

Yeni sezon Casper Due için zorlu geçebilir

Kadroya yeni katılmasıyla birlikte yeni sezon için birçok çalışma yapması gereken Danimarkalı koçu zorlu günler bekliyor olabilir. Yeni görevinin ilk zorluğu bu ay başlıyor. Kadroya dahil olmasından sonra ruggah, şubat ayında ilk başta Londa’daki ICE Challenge 2020’a katılacak. Bunun ardından şubat ortasında ise yine Londra’da düzenlenen BLAST Premier Spring Series’te takımıyla birlikte mücadele edecek. ICE Challenge ruggah’ın yeni takımıyla ilk mücadelesi olacak. OG bu zorlu süreçte Natus Vincere, ENCE ve GODSENT gibi takımlar karşısında mücadele edecek.

Yeni koçunda kadroya dahil olmasıyla birlikte OG Esports tam kadro isimleri açıklandı;

Nathan “NBK-“ Schmitt
Aleksi “Aleksib” Virolainen
Valdemar “valde” Bjørn Vangså
Issa “ISSAA” Murad
Mateusz “mantuu” Wilczewski

Casper “ruggah” Due (Koç)