2019 yılı hem Phoenix Labs hem de Dauntless için oldukça başarılı bir yıl olmuştu. Garena şirketi, Dauntless’in yapımcısı olan Phoenix Labs’i satın aldığını duyurdu.  2014 yılından bu yana oyun geliştirilmeyle uğraşan şirket, geçtiğimiz sene Epic Store desteğiyle oldukça başarılı bir çıkış yaptı. Bu destek sayesinde birçok oyuncuya ulaşarak oyun dünyasına başarılı bir adım attı.

Geçen yıl piyasaya sürülen Dauntless’in şu anda 20 milyondan fazla oyuncusu var. Aralık ayında 16 milyon kez indirildi.

Şirketin oyun dünyasına attığı bu başarılı adım güzel geri dönüşler aldı. Singapurlu teknoloji şirketi Garena, Dauntless oyunu ile başarı yakalayan Phoenix Labs’ı satın aldı. Anlaşmanın detayları henüz bilinmiyor olsa da Garena’nın tüm haklarıyla şirketi aldığı açıklandı.

Garena ve ana şirketi olan Sea, Asya oyun pazarında birçok oyunun dağıtımı üstlenmişti. Bu oyunlar arasında League of Legens, FIFA, Call of Duty ve PUBG Mobile gibi oyunlar yer alıyor. Bu başarıların ardından son dönemde piyasaya sürülen Free Fire isimli Battle Royale mobil oyun ile de büyük başarı elde ettiler.

Phoenix Labs başarılı işlere imza attı

Yapılan satın alma işleminden sonra detaylar belli olmasa da iki tarafın nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu.

PhoenixLabs’ın CEO’su ve Kurucu Ortağı olan Jesse Houston, GamesBeat ile yaptığı röportajda, “Bağımsız çalışmanın kendine özgü ilginç zorlukları var. Son altı yıldır oldukça uğraş vererek çalışıyoruz ve bir çeşit yoldayız. Büyüdüğümüzde ne olmak istiyoruz? Lansman gerçekten harikaydı. Batı pazarlarının ötesine daha geniş bir şekilde bakmaya ve mobil, Güneydoğu Asya ve Çin’de ne yapmak istediğimizi araştırmaya başlıyoruz. ” dedi. Her iki taraf da Phoenix Labs’ın gelişimine ve yeteneklerine odaklanacak.

SEA’nın Kurucusu ve Grup CEO’su Forrest Li, Phoenix Labs’ın en iyi oyun geliştirme şirketlerinden biri olduğunu açıkladı. Bununla birlikte şirket için “Ayrıca harika oyunlar yapma, en iyi takımları oluşturma ve ilk sıraya yükseltme misyonumuzu paylaştıklarını biliyoruz.” açıklamasını yaparak güzel bir işe imza attıklarının altını çizdi.