Bianconeri dünyası için büyük ve önemli yenilik! Futbol sahalarından sanal futbola büyük bir adım. Juventus artık Esporda! Astralis Group ile yaptığı iş birliği sayesinde artık esporda da yer alacak Juventus, bu şekilde daha fazla hayran kitlesi oluşturmayı hedefliyor. Üç profesyonel PES oyuncusundan oluşan bir espor takımı kuran Juventus,  onami tarafından düzenlenen ve 3vs3 şeklinde yarışmalar olacak K eFootball. Pro yarışmasına katılacak. Bu yarışmada şu an 10 kulüp yer alıyor.

Yeşil sahalardan sanal ortamlara bir dev yükseliyor!

İtalya A seri kulübü olan Juventus, dünyanın en başarılı espor organizasyonlarından biri olan Astralis Group ile yeni bir espor ekibi oluşturmak için iş birliği yaptı. Danimarkalı Astralis, Counter-Strike:GO, League of Legends ve EA Sports’un FIFA serisinin takımlarını yönetiyor. Juventus’un espor takımı için ise Ettore Giannuzzi, Luca Tubelli ve Renzo Lodeserto’yu bir araya getirdi. Astralis, ekibin operasyonel yönetiminde de Juventus’a yardımcı olacak. Juventus takımı kurulmasıyla birlikte yarışmalarda yer almaya hazırlanıyor. Konami tarafından düzenlenen eFootball.Pro yarışmasına katılacak. Rakipler arasında Manchester United ve Barcelona kulüpleri de yer alıyor.

İki aşamalı yarışma aralık ayında başlıyor

Konami tarafından düzenlenen bu etkinliğin iki aşaması olacak. Barselona’da düzenlenen ilk tur 14 Aralık 2019’da başlayacak ve 18 Nisan 2020 tarihine kadar devam edecek. İlk altıya kalan kulüp finallere yükselecek. Yükselen takımlar arasında oynanan ilk maçlarda galip gelen ilk takımlar direkt olarak yarı finale yükselecek.

Juventus’un yetkilisi Giorgio Ricci, bu girişimin daha geniş bir kitleye hitap etmek için önemli bir adım olmasının altını çizdi. Bununla birlikte Juventus’un eğlence dünyasının gelişmeleri takip etmeye özen gösterdiğini söyledi. Aynı zamanda kulübün her zaman yeni zorlu girişimlere ve macera üstlenmeye hazır olduğunu da ekledi. Juventus, bir kez daha felsefesini yaşatmaya örnek bir adım atmış olmaktan gurur duyuyor: Live Ahead!

Espor dünyasının önde gelen şirketlerinden Astralis Group ile yapılan iş birliği sayesinde Juventus ekibinin oluşturulması sağlandı. Ayrıca şirketin kanıtlanmış sektör deneyimi sayesinde oyuncuların operasyonel yönetimi de sağlam bir şekilde ilerleyecek. Juventus aynı zamanda üst İtalyan ligi takımları için hazırlanan Lega Serie A yarışmasına da katılacak.