Hack ve Slash türünün en önemli oyunlarından biri olan Path of Exile’in ilk oyunu çok beğenilmişti. Beklemede kalın, Path of Exile 2 geliyor!

Her sene Yeni Zelanda’da düzenlenen ExileCon’da duyurulan oyunun tanıtım videosu da yayınlandı. Serinin ilk oyununu 2013’te piyasaya süren Grinding Gear Games, yeni oyunda birçok değişiklik olacağının altını çizdi. Oyunun ilk versiyonu ilk başta sadece PC platformunda yayınlanırken, daha sonra 2017 Xbox-One ve 2019 yılının başında Playstation 4 platformunda yayınlanmıştı. Aynı zamanda çıkışıyla birlikte bir diğer Hack ve Slash türü oyun olan Diablo 3’e rakip olmuştu. Bu rekabeti en çok kızıştıran şey ise GGG’nin oyunu F2P yani ücretsiz olarak piyasaya sürmesi olmuştu.

Birçok F2P oyununun aksine, Path of Exile her zaman güncellendi ve oyuncuları için yenilikler getirildi. Oyunun geliştiricisi ve yayınlayıcısı olan GGG, seriyi devam ettirerek bu oyun dünyasını büyütmek istiyor. İlk oyundaki bütün karakter deneyimleri olduğu gibi 2. oyuna aktarılacak. Bunun nedenini şirketin kurucusu Chris Wilson, stüdyo olarak oyuncu topluluklarını ayırmak istemediklerini ve bundan dolayı oyunda olan bütün gelişmeleri ve içeriklerin aynı şekilde 2.oyuna aktaracaklarını söyledi. Bunlara artı olarak oyuna yeni birçok yeni sınıf, yetenek sistemi ve motor güçlendirmeleri eklenecek. Yapılan duyuruda 19 yeni hüküm sınıfı olacak, bütün zırhlar ve silahlara yenilikler getirilecek. Beta süreci ise en erken 2020 yılında başlayacak.

Grinding Gear Games, Path of Exile ile dönüyor!

Blizzard’ın BlizzCon 2019’da duyurduğu Diablo IV’ten sonra GGG’de geri kalmadı ve ExileCon 2019’da Path of Exile 2’yi duyurdu. İlk oyunuyla da Diablo serisine rakip olan oyun, bu sefer de gündeme bomba gibi düştü. Oyuncuların çoğu bu rekabetin kazananı olarak Grinding Gear Games’i görüyor. Bunun nedenlerinden bazıları da yukarda bahsettiğimiz, Path of Exile oyununun devamlı güncel kalması ve ücretsiz olarak piyasaya sürülmesi oluyor.

6 ayda bir oyunla ilgili yeni bilgiler paylaşacağını söyleyen GGG, kesin çıkış tarihi vermese de oyunun betasının çok fazla gecikmeyeceğini de söyledi. Daha fazla bilgi için oyunun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz!