Hiper-casual yayıncı Homa Games, HOMAJAM serisinin üçüncü bölümüne, Harvest It, Craft Island ve Farm Land gibi oyunların içinde bulunduğu yeni bir tür olan Arcade Idle türüne adanmış bir ‘game jam’ ile ev sahipliği yapacak. Son birkaç ay içinde geliştirilen yüksek potansiyelli alt kategori Arcade Idle, hyper-casual ve ‘idle’ türlerin benzersiz bir birleşimidir.

homa-games-yeni-hyper-casual-oyun-icin-gameanalytics-ile-bir-ortaklik-duyurdu-2

Yeni Arcade Idle Türü için Ortaklık

Arcade Idle, hyper-casual damgası ve çekici metriklerin birleşimi ile hibrit oyunlar oluşturmak için idle ve macera türünün ana özelliklerini alır. Bu idle alt türünde asıl amaç; zengin olmak, bir bölgeyi genişletmek ve dünyayı keşfetmek için kaynak toplamaktır. Bu nedenle oyunlarda genellikle macera benzeri bir his de bulunmaktadır. Arcade Idle oyunları, kaynak toplama oyunlarından tüm karmaşıklığı ortadan kaldırarak ve temel etkileşim yeteneğini koruyarak yalnızca düşük CPI’lar elde etmekle kalmaz, aynı zamanda 30+ dakikaya ulaşabilen oyun süresi ölçümleri de elde eder. Temelde basit oyun mekaniği vardır ve oynanabilir bir karakterin dahil edilmesi, oyuncular daha aktif olduğu için oyun süresini artırır.

Önceki jam için Facebook Audience Network ile ortaklık kuran Homa Games, bu sefer mobil oyun geliştirmede en çok kullanılan araçlardan biri olan GameAnalytics ile güçlerini birleştiriyor ve katılımcılara prototiplerini değerlendirmeleri için en iyi kaynakları sağlıyor. Tüm katılımcılar, 250.000 dolarlık büyük ödülü, GameAnalytics’in yeni pazar öngörüleri aracı GameIntel‘e bir yıllık erişimi ve Homa Games ile yayın fırsatlarını elde etmek amacıyla Arcade Idle prototipleri oluşturmaya davet edilecek. En iyi CPI, oynatma süresi ve elde tutma metriklerini sunan gönderiler için 5 bin ABD doları ödül vadediliyor.

homa-games-yeni-hyper-casual-oyun-icin-gameanalytics-ile-bir-ortaklik-duyurdu-1

Açılış 28 Haziran’da Yapılacak

Ocak ayında düzenlenen HOMAJAM‘da olduğu gibi, Homa Games hem acemi hem de deneyimli oyun yaratıcılarını ağırlıyor. Homa Games’de Pazarlama ve İletişim Lideri Lolita Suleimanova konuyla ilgili şunları söyledi: “Hyper-casual’da oyun jam’lerinin çok anlamlı olduğuna inanıyoruz. Hem hyper-casual hem de jam’ler yaratıcılığı ve oyun tutkusunu teşvik eden alanlardır! Topluluklar oluşturmaya ve aralarındaki desteği teşvik etmeyi hedefliyoruz ve önceki etkinliklerimiz, oyun jam’lerinin tam olarak bunu yapabildiğini kanıtladı.”

Açılış töreni 28 Haziran’da yapılacak ve katılımcıların prototiplerini geliştirmeleri ve 28 Temmuz’da teslim etmeleri için bir ayları olacak. Homa Games tarafından düzenlenen önceki jam’lerde olduğu gibi, katılımcılar çok sayıda kaynak ve eğitim materyaline ulaşabilecekler. Sektör uzmanları, katılımcıların oyunlarından yararlanmalarına yardımcı olmak için en iyi uygulamaları ve eğilimleri paylaşacak.

Kayıtlar 30 Haziran’a kadar devam ediyor. Kayıt olmak ve tüm etkinlik programı ve ödül kategorilerine erişmek için HOMAJAM Arcade Idle’ın resmi web sayfasını ziyaret edin.