Bu hafta yapılan güncelleme ile Maceracılar artık Black Desert evrenine en son dahil olan Hashashin sınıfı için eklenen Uyanış ve Aktarım içeriklerine erişebilecekler.  Bu güncellemeler ile yeni sınıflarını güçlendiren Maceracılar, özel kutlama etkinlikleriyle de özel eşyalar kazanabilecekler.

Pearl Abyss bugün, oyuna en son dahil olan Hashashin sınıfı için Uyanış ve Aktarım güncellemelerinin gerçekleştiğini duyurdu. Bu iki sistem, savaş alanındaki kapsamlı seçenekler de dahil olmak üzere Maceracılara tamamen farklı oyun deneyimleri sunacak.

Hashashin sınıfıyla Lv. 56’ya ulaşan Maceracılar artık karakterlerini daha güçlü hale getirmek için Uyanış veya Aktarımın kilidini açabilecekler. Uyanış yapmış bir Hashashin, uyanış silahı olarak Çift Başlı Glaive’yi kullanabilecek ve düşmanlara yıldırım hızıyla yaklaşma gücüne sahip olacak. Aktarımı tamamlayan Hashashin, kendisini kum fırtınalarına gizleme yeteneği gibi güçlü bir yeteneği öğrenirken, mevcut Şemşir kılıcını kullanmaya devam edecek.

Black Desert Evreninde Hashashin Etkisi

Bu güncellemeyi kutlamak için, Maceracılara giriş yapmaları, level atlamaları, Uyanış veya Aktarımı tamamlamaları karşılığında çeşitli özel ödüller verilecek. Altın Külçeler ve Eski Ay Gizli Kitabı gibi ödüller, Maceracıların Hashashin sınıflarını daha da hızlı geliştirmelerine yardımcı olacak.

Öte yandan, oyuna en son dahil olan Hashashin sınıfı güncellemesi dünya çapında önemli sayıda Maceracının ilgisini çekti. Kuzey Amerika ve Avrupa’da PC’deki yeni kullanıcı sayısı %179, Güney Amerika’da ise %129 arttı. Hashashin’in gelişinden sonra Tayland, Güneydoğu Asya, Türkiye&MENA, Rusya ve Güney Kore’deki kullanıcı sayısında da artış yaşandı. Konsol platformunda ise PS4 sürümünün yeni kullanıcı sayısı %330 arttı. Bunun yanı sıra, Black Desert Mobile’ın global versiyonunda, hem geri dönen hem de yeni kullanıcılarla birlikte Maceracı sayısı %200 arttı.

Daha fazla bilgi için Black Desert Türkiye&MENA resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz.