Half-Life oyun serisinin gizemli olmasıyla dikkat çeken G-Man, tüm dünya yeni yıla girerken oyunculara yılbaşı mesajı yolladı.  Yeni yıla özel bu mesajda, gizemli karakter ürpertici sesiyle geri döneceğinin sinyallerini verdi.

G-Man’in seslendirme sanatçısı olan Mike Shapiro, geçtiğimiz pazartesi günü Twitter üzerinden bir video paylaştı. Half-Life oyununun Black Mesa deney programının karanlık yüzü G-Man yılbaşı için de yine karanlık mesajlar verdi.

Mesajı iletirken yüzündeki her zamanki karanlık gülümsemeyi eksik etmeyen G-Man “Eski tanıdıklar unutulmalı mı? Aradan çok fazla zaman geçtikten sonra, bazı şeylerin hatırlanması zor olabilir. Yeni yılda görüşürüz. Ve sonuçlara hazır olun…” dedi.

12 yıl gibi uzun süre sonunda tekrardan sesini duyurun G-Man, mesajında “sonuçlar” derken Half-Life oyuncuları için ne ima ettiğini kimse bilmiyor. Oyuncular için bu haber iyi de olabilir kötü de! Bu mesajın kaynağının Half-Life serisinin yeni VR oyunu olan Half-Life: Alyx’e atıf olabileceği düşünülüyor.

G-Man Half-Life Alyx ile birlikte dönecek mi?

Valve’nin yeni VR oyunu Alyx oyuncuları sabırsızlaştırıyor. Yeni yıla özel mesajıyla G-Man’in bu oyunla birlikte dönmesi bekleniyor. 2020 yılının mart ayında piyasaya sürülecek oyunun bilgileri yavaş yavaş tekrardan ortaya çıkmaya başladı. Valve, oyunu kendi Index VR cihazları için tasarlasa da oyuncular için Oculus Quest’de dahil olmak üzere piyasadaki diğer sanal gerçeklik gözlüklerinde de çalışan bir deneyim hazırlıyor. Half-Life: Alyx, bağımsız bir Oculus Quest oyunu olmasa da oyuncular, uyumlu bir kabloyla PC’ye bağlayarak Oculus Link’i kullanabilecekler.

Nişan alma konularında oyunun bu versiyonunun sorun çıkartacağı düşünülse de deneme aşamasında bu sorunla ilgili incelemeler de olumsuz sonuç alınmadı. Oyuncular yüksek kalite ile birlikte oyunun tadını çıkarabilecekler.

Silah kullanım işlemlerinin her biri tüm gözlüklerde başarılı olarak sonuçlandı. Her oyunda olduğu gibi şarjör değiştirme karmaşık bir işlem gerektirmesine rağmen, yapılan testlere göre söz konusu gözlüklerin hiçbirinde sorun yaşanmıyor. Şu ana kadar yayınlanan oyunun tanıtım videosunda mekanikle ilgili çok fazla bir bilgi verilmedi. Oyunun ana teması ve görüntü kalitesiyle ortaya çıkan videolar sadece oyuncuların birçok nesneyle temasa geçebileceğini gösteriyor. Yeni oyundaki en önemli özelliklerden biri ise birçok merdiven yerine artık ışınlanmanın kullanılabilecek olmasıdır.