2020 Yılında En Çok Beklenen Oyunlar Belli Oldu! 2020 yılı oyun severler için olağanüstü bir yıl olacak gibi gözüküyor. Video oyun sektörü gün geçtikçe gelişiyor ve oyunların kalitesi de bununla birlikte yükselmeye devam ediyor. 2019 yılı Death Stranding gibi inanılmaz oyunlar ile veda etmişti. Bu tür oyunların piyasaya sürülmesiyle birlikte oyun sektörünün her geçen yıl daha da geliştiği kanıtlanmış oldu. Dahası 2020 yılı, muhtemelen oyuncular için daha heyecanlı bir yıl olacak gibi gözüküyor. İşte 2020 yılında sektörde piyasaya sürülecek oyunlar;

Wasteland 3

1988 yılında ilk oyununu çıkarttıktan sonra ilk iki oyunu ile büyük bir kitleye erişen Wasteland serisi en yeni oyunu ile bu başarının devamını getirmeyi hedefliyor. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformu için inXile Entertainment imzası ile geliştirilen yapım, diğer oyunlarına göre daha zengin ve daha kaliteli grafiklere sahip olacak. Wasteland 3, 19 Mayıs 2020’de piyasaya sürüldüğünde, oyuncuları eğlenceli ve zorluklarla dolu kıyamet sonrası dünyaya geri dönüş yolculuğu bekliyor olacak.

Watch Dogs : Legion

Legion Ubisoft Toronto tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan aksiyon-macera oyunu Watch Dogs: Legion, 3 Mart 2020 tarihinde piyasaya sürülecek. Watch Dogs serisinin üçüncü bölümü ve Watch Dogs 2’nin devamı niteliğinde olacak. PlayStation 4, Xbox One, Stadia, Xbox Series X, Microsoft Windows gibi platformların hepsinde yayınlanacak oyun hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlar içeriyor.

Dreams

Dreams oyunu kullanıcılara yepyeni bir yaratıcılık dünyası sağlamaya hazırlanıyor. Oyuncular tarafından yapılan erken beta testi, FPS oyunlarında olabilecek en üst seviye yaratıcılığı sunmuştu. Oyunun full versiyonu 14 Şubat 2020 tarihinde piyasaya sürülecek. PS4 kullanıcılarının bu oyunla birlikte inanılmaz işlere imza atacakları düşünülüyor.

Animal Crossing : New Horizons

2019, Nintendo için son derece güçlü bir yıl oldu ve şirket daha da fazla satış oranı elde etmeye başladı. Nintendo’nun Mart 2020’ye kadar 50 milyon adet satmayı hedeflediği platform, bu ivmeyi sürdürmek için daha da üst seviye sürümlere ihtiyaç duyacak. Animal Crossing: New Horizons ise şirketin 2020 yılında en çok beklenen oyunlarından biri.

Yeni Animal Crossing’in belki de en etkileyici yanı, Nintendo’nun dört oyunculu yerel kooperatif ve sekiz oyunculu çevrimiçi çok oyunculu işlevsellik konusunda oyuncuarın isteklerini yerine getirmesidir. Animal Crossing oyununun tamamen oyuncuların isteğine göre olması için Nintendo geliştiricileri çıkış tarihini 2020 yılına erteledi.

No More Heroes 3

Animal Crossing: New Horizons, 2020 yılında çıkan tek Nintendo oyunu değil.  No More Heroes serisi, ilk oyunu ve No More Heroes 2 oyunu ile oyun dünyasındaki en eşsiz serilerden biri haline geldi. Nintendo 2020 gelişme planları için No More Heroes 3 oyunu önemli bir rol oynayabilir. Serinin diğer oyunları yanı sıra bu oyun PS4 platformunda da oynanabilecek!

Dying Light 2

Bazıları zombi – korku türü oyunların şu ana kadar birçok oyunla piyasaya sürüldüğünü düşünüyor olabilir ancak Dying Light 2 oyunu bu konuda farklı detaylar vermeye geliyor. İlk oyunun yanı sıra gergin savaşlar ve gece gündüz döngüsündeki değişim oyuncuları uzun süreli gerilim dolu dakikalara sürükleyecek.

Dying Light 2’nin bu öğeleri orijinalinden dört kat daha büyük bir harita ile daha geniş bir ortamda hikayeyi sürdürecek. Bunun yanı sıra, oyuncuların bu haritanın alanlarını kapatacak olan farklı grupları dengelemeleri gerekecek. Henüz kesin bir çıkış tarihi olmasa da 2020 yılının bahar döneminde çıkacağı biliniyor.

Vampire : The Masquerade – Bloodlines 2

Eğer bir oyunun devamının gelmesi gerekiyorsa bu oyun kesinlikle Vampire : The Masquerade – Bloodlines oyunu olmalıydı ! Popüler oyun dünyasının en gerçekçi ve detaylı vampir deneyimini karşımıza çıkaracak olan Vampire : The Masquerade – Bloodlines 2 tek oyunculu bir hikâyeye sahip olacak. Oyunun mekaniklerinin ve özelliklerinin tamamlandığı belirtilen geliştiriciler oyun için ince ayar yapılacağında söz ediyor. 2020’nin Ocak ayında oyuna dair bazı yeni detayların paylaşılacağı duyuruldu.

Marvel’s Avengers

Spider Man PS4 ve Rocksteady’nin Batman Arkham oyunları arasında, süper kahramanların oldukça etkileyici adaptasyonları vardı. Marvel’s Avengers’ı uzun yıllar boyunca heyecan verici bir olasılıktı, ancak sinematik fragmanından sonra karakterlerin uyarlamasından dolayı oyunculardan tepki almıştı. Crystal Dynamics ve Eidos Montreal’deki ortak geliştirme ekibi, görünüşe göre oyuncuların bu tepkilerine dayanarak bazı yönleri değiştirdi, ancak bu artık sadece oyunun 15 Mayıs’ta piyasaya sürülmesinden sonra görülebilecek bir detay.

Ghost Of Tsushima

Ghost of Tsushima, 2020’nin en çok beklenen yeni temalı oyunu olabilir. 2020 yılında piyasaya sürülecek birçok heyecan verici oyun ortaya çıkarken, birçoğu video oyunları dünyasının dışındaki gerçek hikayelere de dayanabiliyor.

Japonya’nın ilk Moğol istilası sırasında geçen Ghost of Tsushima, Infamous yaratıcıları Sucker Punch Productions tarafından geliştirilmiştir. Oyun, Sucker Punch’ın gerçek samuraylarla çalışması ve tüm disklerde bir Japonca dil seçeneği içermesiyle kesinlikle güçlü bir özgünlük seviyesi hedefliyor. Çıkış tarihi henüz kesin olmasa da 2020 yılının yaz aylarında çıkması bekleniyor. 2020 Yılında En Çok Beklenen Oyunlar Belli Oldu!

Doom Eternal

Doom Eternal oyunu uzun süredir devam eden FPS serisine kanlı, gürültülü ve heyecan verici bir eklemedir. Sadece barbar eylemi ve yumruklu film müziği ile bile birçok oyuncu tarafından beğeniyle karşılanmıştı. Sequel DOOM Eternal, seri için daha da yükseğe çıkma potansiyeline sahip olma özelliği taşıyor.

Orijinal 1994 yapımının devamı gibi, DOOM Eternal, Mars’tan Dünya’ya gelme hikayesini anlatıyor. Şimdiye kadar görülen oyun görüntülerinden DOOM Eternal öncekinden daha da canavar gibi görünüyor. Oyun 20 Mart 2020 tarihine kadar kısa süreli bir gecikmeye maruz kaldı.

Half-Life: Alyx

Valve’nin yeni VR oyunu Alyx oyuncuları sabırsızlaştırıyor. Yeni yıla özel mesajıyla G-Man’in bu oyunla birlikte dönmesi bekleniyor. 2020 yılının mart ayında piyasaya sürülecek oyunun bilgileri yavaş yavaş tekrardan ortaya çıkmaya başladı. Valve, oyunu kendi Index VR cihazları için tasarlasa da oyuncular için Oculus Quest’de dahil olmak üzere piyasadaki diğer sanal gerçeklik gözlüklerinde de çalışan bir deneyim hazırlıyor. Half-Life: Alyx, bağımsız bir Oculus Quest oyunu olmasa da oyuncular, uyumlu bir kabloyla PC’ye bağlayarak Oculus Link’i kullanabilecekler.

Halo Infinite

2020’nin Microsoft için iyi bir yıl olması bekleniyor. Şirket, mevcut konsol üretimine yavaş bir başlangıç yaptıktan sonra hem PC hem de Xbox oyunları için ivme kazandı, ancak yine de özellikle Xbox oyunları için önceki yerine geri dönmek için iyi işler çıkarılması gerekiyor. En son Halo oyunu, 2020 tatil sezonunda piyasaya sürülecek.

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII’nin bir versiyonunun söylentileri, PS3 için bir teknik demosunun ardından yaklaşık on beş yıldır bekleniyor. Oyuncular uzun zamandır Square Enix’in Final Fantasy oyunlarının en beğenilenlerime dönmesini bekliyorlar. Geliştiriciler, her yeni yılda Midgar’ın daha canlı bir resmini ortaya koymak için daha ileri teknolojik gelişmeler getiriyor. Son olarak, Final Fantasy VII Remake piyasaya sürülüyor. 2020 yılının mart ayında piyasaya sürülecek oyun, bekleyenleri heyecanlandırmaya devam ediyor.

The Last Of Us Part II

The Last of Us’ın PS3’ün döneminde piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, The Last of Us Part II PS4’ün yaşam döngüsünün bir parçası olmaya uygun görünüyor. Karanlık ve düşünceli olan Naughty Dog’un kıyamet sonrası dramı hala geliştirilmemiş Magnum Opus olarak göze çarpıyor. Bu da bu tarz oyunlar kapsamında küçük görülecek bir başarı değil.

The Last of Us Part II zaten ilk oyuna derinlik katıyor gibi görünüyor, Naughty Dog, Ellie’nin oyundaki en karmaşık karakter olacağını öne sürüyor. Şiddetin etkisi de dahil olmak üzere temalar ile The Last of Us Part II, oyuncuların Mayıs 2020 tarihinde piyasaya sürüldüklerinde dişlerini batırabilecekleri olgun bir hikaye anlatımı sunacak.

Cyberpunk 2077

Geliştiricinin Witcher uyarlamaları, özellikle de Witcher 3: Wild Hunt, oyun dünyasında vazgeçilmezler arasında yerini aldı. Stüdyonun bir sonraki oyunu olan Cyberpunk 2077, önizlemelere ve oyun sever heyecanına dayanan benzer bir etkiye sahip olabilir.

Masaüstü RPG Cyberpunk 2020’ye dayanarak, Cyberpunk 2077 herkes için bir şey var gibi görünüyor; nüanslı karakter oluşturma, heyecan verici aksiyon, derin bir oyun dünyası ve Keanu Reeves’den bir çift yardım içeriyor. 16 Nisan 2020’de piyasaya sürülen bu iddialı oyun, birçok oyuncunun isteklerinin cevabı olabilir.

2020 Yılında En Çok Beklenen Oyunlar Belli Oldu!