Destiny 2 Yaratıcıları Corona Virüsü Nedeniyle Evden Çalışma Kararı Aldı! Tüm dünyayı tehdit eden ve oyun dünyasında da birçok aksamaya neden olan Corona virüsü etkileri devam ediyor. Oyun dünyasının sevilen oyunlarından olan Destiny 2 yaratıcıları virüsten dolayı evden çalışma kararı aldılar.

Corona virüsü veya COVID-19 salgını dünya çapında yayılmaya devam ediyor. Seattle, Washington Amerika Birleşik Devletleri virüs tarafından ağır bir şekilde vurulan ilk alanlardan biri oldu. Şehir ve çevresi, Bungie de dahil olmak üzere birçok oyun geliştiricisine ev sahipliği yapıyor. Destiny 2 geliştiricileri ise bugün yaptıkları bir açıklamada tehdidin ortadan kalmasını beklerken evden çalışacaklarını açıkladı.

Bungie bu kararının üzerine bir açıklama yaptı: “Sağlık ve güvenlik birinci önceliğimiz olsa da düzenli şekilde ilerlemesi gereken Bungie ticari faaliyetlerinin sürekliliğini korumamız gerektiğini biliyoruz. Bu kararımızın arkasında durmak adına kendimize uzaktan çalışma altyapısı oluşturduk. Bu çalışmaların içinde Destiny’nin gelişimi ve bakımı da yer alıyor.”

Yeni uzaktan çalışma altyapısı bugün başladı. Bungie: “Tüm çalışanların birbirleriyle iletişimi sürdürebilmeleri ve uzaktan çalışırken geliştirme ve oyun açısından kritik işlevleri sürdürmeleri için teknik çözümler ürettik.” Yine de Bungie bu altyapı değişikliği sebebiyle önceden planlanmış tarih çizelgesinin aksayabileceğini söylüyor. Season of the Worty başlangıç tarihi hala 13 Mart ve Trials of Osiris’in ise tarihi hala 10 Mart.

Destiny 2 dışında başka oyunlar etkilenecek mi?

Corona virüsü tüm dünyayı tehdit etmeye ve oyun dünyasını etkilemeye devam ediyor. Virüs yüzünden birçok espor ligi, oyun çıkışları etkilendi. Destiny 2 yaratıcıları Bungie’den sonra Seattle bölgesinde bulunan diğer oyun stüdyolarının etkilenip etkilenmeyeceği ise şimdiden merak konusu oldu.

Seattle bölgesinde ofisleri bulunan diğer büyük oyun stüdyoları arasında Microsoft, Nintendo, ArenaNet ve Valve yer alıyor. Önümüzdeki günlerde diğer stüdyolarda benzer haberleri duymak oyun dünyasını şaşırtmayabilir. Tüm bu şirketler geliştirme programlarının kısa vadeli ihtiyaçları ne olursa olsun çalışanlarının güvenliğine öncelik vermek zorunda olduğu için bu haberlerin devam etmesi bekleniyor.