Call of Duty Ligi, Twitter ve ABD Ordusu ile Partner Oldu! Activision Blizzard’ın Call of Duty Ligi, Twitter ve ABD Ordusu ile açılış sezonu için bir çift partnerlik anlaşması yaptığını açıkladı. Yeni partnerler Call of Duty Ligi’nin Shrine Expo Hall’daki Los Angeles home series etkinliğinin ilk gününde harekete geçti.

Twitter için bu anlaşma, sosyal platformu önümüzdeki üç sezon boyunca “Call of Duty Lig zirveleri ve topluluk katılımı için kaynak” olarak nitelendiren global ve çok yıllı oranlardan biri olacak.

Twitter’daki Oyun İçeriği Ortaklıkları Global Başkanı Rishi Chadha, bu yeni girişimde Activision Blizzard ile olan partnerliği ile ilgili açıklama yaptı: “Call of Duty topluluğu Twitter’daki en büyük oyun topluluklarından biri oldu. Activision Blizzard ile partnerlik yapmaktan ve bu canlı topluluğu desteklemeye devam etmekten heyecan duyuyoruz. Sadece 2019 yılında Call of Duty Esports, dünyadaki espor olayları hakkında en çok konuşulan ilk 10’dan 3’üne sahipti. Bu uzun vadeli partnerlik, Call of Duty Esports’un devam eden başarısına olan bağlılığımızı gösteriyor. ”

Lig, maçların gerçek zamanlı vurgularını sunmanın yanı sıra, Twitter’ın “hayran tahminleri ve tezahürat” için etkileşimlerini kullanacak. Partnerlik anlaşmanın bir sonucu olarak, tüm Call of Duty Lig ekiplerinin platform genelinde fandomu teşvik etmek için kendi hashtag emojileri var.

Call of Duty Ligi09 ABD Ordusunu’nda desteğini aldı

Activision Blizzard ayrıca Call of Duty League ve Call of Duty Challengers’da “birden fazla seviyede” aktif hale getirme amaçlı bir yıllık bir anlaşma ile ABD Ordusunu ile de partner oldu. ABD Ordusu, maçlardan canlı olarak önemli olayları gözden geçiren ‘Taktik Oyun’ adlı bir yayın bölümünün sunum sponsoru olacak. Etkinliklerde ABD Ordusu, Call of Duty hayranlarının kendilerini göstermelerini sağlayacak.

ABD Ordusu ayrıca, Call of Duty Collegiate adında bir gelecek üniversite yarışmasının sunum sponsoru olacak. Turnuva serisi ABD ve Kanada’daki uygun üniversite öğrencilerine açık olacak. Turnuva rekabetçi oyun platformu GameBattles’ta ve kolej oyun şirketi Tespa tarafından yönetilecek.