Pearl Abyss bugün “Sabah Işığı Diyarı” bölgesinin 14 Haziran’da yayınlanacağını duyurdu. ‘’Geliştirici Yorumu’’ videosuna göre Black Desert Türkiye&MENA 31 Mayıs’ta Woosa’nın Uyanışı ve Haziran’da Maegu’nun Uyanışı dahil olmak üzere birçok yeni içerik getirecek.

Yayınlanan video ağırlıklı olarak Sabah Işığı Diyarı’nda tamamen keşfedilebilir yepyeni bir bölgeyi sergilemeye odaklandı. Maceracılar, 80’den fazla hikaye kesiti, 40 sahne ve 6.000 tam dublajlı replik içeren bu yeni bölgede kendilerini tamamen oyuna kaptırabilecek.

Black Desert Türkiye&MENA’nın Yeni Bölgesi Sabah Işığı Diyarı 14 Haziran'da Başlıyor!

Maceracılar, Yeonhwa’nın davetini alacak ve Nampo Limanı’na doğru yola çıkacak. Bu noktadan itibaren, sadık arkadaşları Dolswe ile birlikte vahşi bossları yenmek ve gölgelerde gizlenen gerçek kötülüğü ortaya çıkarmak için bulmacaları çözecek ve etraflarında dönen geniş bir maceraya katılacaklar.

Sürükleyici Boss Dövüşleri: Black Desert Boss İnfazı

Yeni bölgenin küresel lansmanıyla birlikte, “Imoogi” adında toplamda 9 bossa ulaşan yeni bir boss daha tanıtıldı.

Maceracılar, “Black Desert Boss İnfazı” sayesinde, her bir bossun ana görev serisini tamamlayarak bu bossları tekrar yenmek için kendilerine meydan okuyabilecekler. Her bir bossun zorluk seviyesi “Facia” Level 1’den en yüksek olan Facia Level 10’a kadar değişebilecek.

İçerik tüm yeni, eski ve deneyimli maceracılar için eğlenceli olacak şekilde tasarlandı. Temel olarak, İnfazda yer alan 9 boss, yeni tanıtılan özellikle bağlantılı olarak zararın %90’ını verip alacak şekilde ayarlanmış iken, kalan %10 orijinal karakter istatistiklerine bağlı olacak. Her boss, AP ve DP değerlerini doğrudan etkileyen Güneş, Ay veya Dünya özelliklerine sahip olacak. Maceracıların, her bir bossun zayıflık gösterdiği özelliği stratejik olarak geliştirmeleri gerekecek.

Yeni En İyi Aşama Eşya Parçası: Dahn’ın Eldiveni

Merakla beklenen yeni eşya “Dahn’ın Eldiveni” videoda kendini gösterdi. Bu eşya, maceracıların elde etmeye çalışabileceği iki farklı türde sunulacak; hasar azaltma ve kaçınma. En önemlisi, vahşi bossları yendikten sonra Dahn’ın Eldiveni’nin ganimet olarak düşme şansı düşük olacak. Ayrıca bosslar tarafından düşürülen “Hongik Alevi” gibi malzemelerle de işlenebilir veya Elvia Calpheon’dan “Kristalize Umutsuzluk” kullanılarak işlenebilir olacak.

Yeni Aksesuarlar: Taebaek Kemeri ve Deboreka Küpe

Bölge ile birlikte “Taebaek Kemeri” tanıtılacak. Bu kemer takıldığında, Maceracılar hemen “Taebaek’in Kutsaması” adlı yeni bir beceriyi aktif hale getirebilecek. Bekleme süresi nispeten uzun olsa da, maceracılar kendilerine ve yakındaki takım arkadaşlarına uyguladığı güçlü koruyucu güçlendirmelerden tam olarak yararlanabilecekler.

Buna ek olarak, maceracılar artık “Deboreka Küpe” ile üçlü bir Deboreka aksesuar setini tamamlayabilecekler. Bu küpe, kendine özgün özelliklere sahip olmasının yanı sıra, 3’lü etkiyi elde etmede de önemli bir rol oynayacak.

Geleneksel Kore Evleri, Karak ve Daha Fazlası

Yeni bölge, Kore’nin son hanedan krallığı Joseon’dan birçok yönü miras alıyor. Maceracılar benzersiz arazileri, evleri ve bir Karak deneyimleyebilecekler. Buna, yeni geleneksel mobilyalarla dekore edilmiş odalara sahip geniş bir malikane olan “Shimhyangje” de dahil olacak.

Yeni Karak, “Panokseon” büyük bir mürettebatı taşıyabildiği için birçok farklı amaç için özelleştirilebilecek. Maceracılar Panokseon’u “Okyanus Parası” ve Sabah Işığı Diyarı’nda elde edilebilecek diğer malzemeleri kullanarak inşa edebilecekler.

Yakında çıkacak olan Sabah Işığı Diyarı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Geliştirici Yorum videosunun tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Yeni Bölgenin Ötesinde: İkizlerin Uyanışı

31 Mayıs’ta yapılacak Woosa’nın Uyanış lansmanı için yeteneklerin ve dövüş stilinin ayrıntılı görüntüleri yayınlandı. Orta menzilli saldırılara odaklanan hibrit dövüş stilini kullanan Woosa, kitabından çıkan ve Maegu’nun ana silah olarak kullandığı aynı tür muskalardan inşa edilen ruhları kullanıyor.

Black Desert Türkiye&MENA’nın Yeni Bölgesi Sabah Işığı Diyarı 14 Haziran'da Başlıyor!

Prömiyer sırasındaki ek görüntüler Maegu’nun Uyanışına da bir bakış sunuyor. Kız kardeşinin ana silahının kopyası olan çift yelpaze kullanıyor ve yakın dövüş stilini kullanarak öfkeli saldırılarla düşmanları delip geçiyor. Maegu’nun Uyanışı haziran ayında Black Desert Türkiye&MENA’ya katılacak.

İkizlerin Uyanışı fragmanını  buradan izleyebilirsiniz.

Black Desert IP Hakkında

Pearl Abyss’in türü yeniden tanımlayan en gelişmiş görsellere sahip ve beceri tabanlı dövüş oyunu olan Black Desert, açık dünya MMORPG oyunudur. Piyasada bulunan bütün oyunlara kıyasla oldukça gelişmiş karakter özelleştirme sistemi ile kullanıcılar sınırlandırılmış normların dışına çıkarak kendilerini gerçekten temsil eden eşsiz karakterler yaratabilirler. Sezgisel kontrolleri, güzel bir şekilde tasarlanmış dünyası ve geniş çaplı hikayesi ile hem MMO oyunlarının ve aksiyon RPG’lerinin yeni üyelerini hem de uzun zamandır oynayan üyelerini heyecanlandıracak. Pearl Abyss şu anda PC, mobil ve konsolda dünya çapında 50 milyon oyuncuya Black Desert IP hizmeti veriyor.