Yirmi yıl önce kurulan SteelSeries, bugün oyun ve espor dünyasında projeleriyle benzersiz bir imza atıyor. Profesyonel oyuncular, en fazla para ödülünü SteelSeries ile kazanıyor.

Dünyanın 1 numaralı özel oyun ses markası SteelSeries, bugün oyun ve espor sektöründe lider şirket olarak 20. yıl dönümünü bir yıl boyunca devam edecek etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.

SteelSeries, yirmi yıldır espor ve profesyonel oyun dünyasının destekleyici gücü olmaya devam ediyor. İlk defa profesyonel takımlara sponsor olmaktan, profesyoneller için özel ürünler oluşturmaya, yetenekli oyuncuları global çapta süper yıldızlara dönüştürmeye kadar, SteelSeries sektörü büyütmeye, oyun oynamayı daha rekabetçi ve daha eğlenceli hale getirecek ürünler geliştirerek oyuncuların zafere ulaşmasını sağlamaya devam ediyor.

steelseries-oyun-ve-espor-dunyasinda-20-yildir-suren-yenilikciligini-kutluyor

2001 Yılından Günümüze Oyun Dünyası SteelSeries ile Gelişiyor

2001 yılında Danimarka’da kurulan SteelSeries, ilk olarak tutkulu oyuncuların yüzey ihtiyaçlarını karşılamak için toz tutmayan bir cam mousepad olan yenilikçi Icemat’i oyuncularla buluşturdu.

O zamanlar, şirket kurucusu olan Jacob Wolff-Petersen Kopenhag’da Counter-Strike oyuncusuyken nişan almayı imkansız kılan standart toz mıknatıslı mousepad’i kullanıyordu. Ancak diğer oyuncuların aksine, hassasiyeti ön plana çıkaran kusursuz bir toz önleyici yüzey sunan ve FPS oyuncuları için tasarlanmış dünyanın ilk cam mousepadini tanıttı.

Bu sıradışı yenilikten bu yana, SteelSeries ilk mekanik oyun klavyesini, ilk kulak üstü oyun kulaklıklarını, içeri katlanabilen kulaklık mikrofonlarını ve ilk World of Warcraft MMO oyuncu mouse’unu tasarlayarak diğer sayısız yeniliklerle oyun ve espor dünyasında etkili bir şekilde adını duyurmaya devam etti.

2001: İlk oyuncu mouse’u
2002: Espor oyuncularıyla ilk marka işbirliği
2002: Espor etkinliğindeki ilk sponsor marka
2004: İlk kulak üstü oyuncu kulaklığı
2006: İlk mekanik oyuncu klavyesi
2008: Oyun çevre birimleri için ilk çevrimiçi yazılım çözümü
2018: Oyunlar için ilk yüksek çözünürlüklü ses sistemi
2019: İlk manyetik olarak ayarlanabilir klavye

steelseries-oyun-ve-espor-dunyasinda-20-yildir-suren-yenilikciligini-kutluyor

SteelSeries CEO’su Ehtisham Rabbani: “SteelSeries’in ilk yirmi yılı, yenilikler, sayısız ilkler ve profesyonellerle olan gerçek işbirlikleri ile taçlandırıldı. Birlikte, global bir espor sahnesi oluşturduk ve gözkamaştırıcı yükselişini devam ettirdik. Ve gelecek yıllarda da sektörün gelişiminde yön gösterici olmaya devam edecek ürün ve yazılım yenilikleriyle oyun dünyasının büyüklüğünün bir sonraki sınırını oluşturmak için çok çalışacağız. SteelSeries ile her oyuncunun bir yıldız gibi hissedebileceğini ve oyunu herkesin hayal ettiğinden daha ileriye taşıyabileceğini biliyoruz.”

SteelSeries, ilk yirmi yılında 40’ın üzerinde patenti ile profesyonel düzeyde kalite ve dayanıklılığı, yalın ve modern tasarımın kararlığı ile dengeliyor. SteelSeries kurucusu Jacob Wolff-Petersen: “Şirketin misyonu, kurulduğu günden beri aynı, dünyadaki en talepkar tüketici grubuna “oyunculara” hitap eden ekipmanlar yaratmak. Bu misyon, ilk zamanlarda gerçekleşen bir kampanya sloganında ifade edildi: “Kazanmak Her Şeydir” ve bu her zaman şirketin temel değerlerinden biri olmuştur.”

Orijinal Espor Markası

SteelSeries, sponsor olduğu OG takımının üst üste iki yıl Dota 2 Uluslararası Şampiyonaları’nda ilk kez birinci olan takım olmasından, her oyuncuya oyun deneyimlerini geliştirmeye yönelik tasarladığı ekipmanlarla, espor dünyasının merkezinde yer alacak işlere imza atıyor.

SteelSeries’in profesyonel takımlarla olan ilişkileri sponsorluklardan daha fazlasıdır, ortaklıktır. Fikir ve tasarımdan test ve onaylamaya kadar, espor profesyonelleri yalnızca SteelSeries’in sponsor olduğu takımlar değil, birlikte dünyanın en iyi oyun çevre birimi ürünlerini yaratan işbirlikçi ve ortak yaratıcılardır.

2006 yılına kadar, SteelSeries ekipmanları dünyanın en iyi on FPS espor takımının yedisi tarafından kullanıldı.

steelseries-oyun-ve-espor-dunyasinda-20-yildir-suren-yenilikciligini-kutluyor

Bugün profesyoneller, SteelSeries ile diğer tüm markalardan daha fazla para kazanıyor.

20 Yıllık Zafer Kutlaması

SteelSeries, 20. yıldönümünü kutlamak amacıyla, kendi creative ekibi tarafından, teknolojilerinin gelişimi ve oyunlarda sınırları zorlama kararlılığı hakkında hazırlanan altı kısa animasyon filmi yayınladı. Filmler, steelseries.com/glory adresinden izlenebiliyor.

SteelSeries’in yenilikçi ekipmanlarının gelişimini gösterirken oyun çevre birimlerinin teknolojisinin inceleneceği, Teknik Operasyon Direktörü Tino Soelberg ile Soru Cevap yayını için 4 Şubat tarihi saat 13:00’da twitch.tv/steelseries‘de gerçekleşecek yayına katılarak SteelSeries’in heyecanına ortak olun.

Son olarak, SteelSeries espor mirasını anmak için 13-28 Şubat tarihleri arasında The SteelSeries Invitational adlı ilk çevrimiçi turnuvasına ev sahipliği yapacak. Bu yeni rekabetçi seri, dünyanın dört bir yanından profesyonel ekipleri zafer için bir mücadelede karşı karşıya getiriyor. Ayrıntılar için twitch.tv/steelseries adresini ziyaret etmeyi unutmayın!