Battle Royale oyunu olan Apex Legends oyununun dördüncü sezonuyla ilgili ilk bilgiler açıklandı. Electronics Arts tarafından piyasaya sürülen oyuna devamlı yeni içerikler üretiliyor. Dördüncü sezon ise 4 Şubat tarihinden itibaren oyuncularla buluşacak.

Respawn tarafından yayınlanan Deystream videosunda açıklanan bilgilere göre dördüncü sezonun ismi “Assmilation” olacak. Oyunun ilk yaşını yeni sezon ile birlikte kutlamaya hazırlanan Apex Legends ekibi sezonla ilgili tüm net bilgileri henüz paylaşmadı. Öte yandan yayınlanan video içerisinde oyuna eklenecek yeni karakter Forge’un ilk gösterimi de yapıldı.

Forge karakterinin kendisine ait robotik kol tasarımı bulunuyor. Karakterin ilk tasarımı Overwatch karakteri olan Doomfist’i oldukça anımsatıyor. Hikayesiyle fark yaratan Forge, oyuncuları Titenfall evrenine doğru yolculuğa çıkartıyor. Forge’un robotik kol tasarımı, aynı evrende bulunan Titanların üreticisi Hammond Robotics tarafından üretildi.

Ayrıca çıkan söylentilere göre oyuna başka bir karakter daha gelebilir ama bununla ilgili haberler henüz net değil. Bu yeni şampiyonun da “Revenant” olacağı düşünülüyor. Apex Legends severler, EA’in sitesinde bu karakterin tam boyut görselini gördüklerini iddia ettiler.

Apex Legends yeni sezonunun öne çıkan detayı: Hammond Robotics

Dördüncü sezon ile birlikte Hammond Robotics ekibi haritada da büyük etki yaratacak. Yapımcıların açıklamasına göre bu büyük etki ikinci sezonda King Canyon’ı basan Leviathanların yarattığı etki ile benzer olacak. King Canyon’ın efsanevi haritası ise bu sezonun ilk yarısında oyunculara tekrardan sunulacak.

Respawn, harita değişimleri ve devamlı yenilenen içeriklerle oyunun heyecanını arttırmaya devam ediyor. Rekabetçi sezonu ortadan ikiye bölen firma, 6 haftanın ardından hesapları sıfırlayarak oyunculara yeni haritaya geçiş olanağı sunacak. İlk kez uygulanacak bu yenilik 3 Şubat – 23 Mart tarihleri arasında World’s Edge, 24 Mart – 5 Mayıs arasında ise King Canyon’da oynanabilir olacak.

Yeni karakter, yeni harita dışında oyuna her sezon olduğu gibi bu sezon da yeni bir silah eklenecek. Keskin nişancı tüfeği olan “Sentinel” şarjlı atışlara sahip olacak.