2019 yılı oyuncular için çok heyecanlı geçmişti. Beklenen oyunlara göre 2020 yılının oyun dünyası açısından daha renkli geçebileceği düşünülüyor. 2020 yılının en çok beklenen oyunlarından biri de Nintendo’nun piyasaya sürmeye hazırlandığı Animal Crossing: New Horizons oyunu!

Nintendo, yeni yıla gireren 2020 yılında piyasaya süreceği oyunları çok fazla geciktirmeyeceğini açıklamıştı. Nintendo’nun beklenen oyunları arasında en çok merak edilen oyun Animal Crossing: New Horizons oldu.

Animal Crossing New Horizons
Animal Crossing New Horizons

Animal Crossing serisinin en son oyunu 8 sene önce piyasaya sürülmüştü. Bunun ardından New Horizon oyunu duyurulunca Nintendo oyun dünyasını yeniden hareketlendirmiş oldu. Mart 2020 lansmanına kadar oyunla ilgili ara ara kısa detaylar verilmeye devam ediliyor. Bu uzun bekleyişin ardından Animal Crossing serisi oyuncuları Nintendo’nun seri için yeni bir oyun üzerine çalıştığını düşünüyordu. Şirket 2019 yılında bu iddiayı doğruladı ve oyuncularla oyun hakkında yavaş yavaş bilgiler paylaşmaya başladı.

Uzun bir bekleyişin ardından Nintendo oyunun tanıtım videosunu yayınladı. Serinin yeni oyununda diğer oyunlardan farklı olacak. Oyuncular artık eskisi gibi ilk etapta şehir hayatına odaklanmayacak. New Horizon oyununda ilk etap ıssız bir ada olacak ve oyuncular burada kendi köylerini kurmaya başlayacaklar.

Animal Crossing: New Horizons oyunuyla seri nasıl değişiyor?

Özünde New Horizon oyunu da serinin diğer oyunlarının hedeflerini benimser. Bu nedenle oyuncuların günlük deneyimleri her zamanki gibi öncelikle komşularla iletişim kurma, balık tutma, böcekleri yakalama, fosilleri keşfetme ve yaşam alanınızı dekore etmek olacak. Bunun yanı sıra artık oyun içinde ağaç dalları ve taşlar gibi farklı doğal malzemeler toplanabilecek. Toplanan malzemeler ise işlenebilecek. İşlediğiniz malzemelerle bu ıssız adadaki yaşantınızı kolaylaştırabilirsiniz!

Nintendo, serinin bu oyununda yaşam kalitesinde geliştirmeler yaparak oyuncuların dikkatini çekmek istiyor. Artık mobilyalar sadece evinizin iç dekorunda değil dış dekorunda da yer alabilecek. Ayrıca köyünüze yerleşmek isteyen yeni komşularınız size önceden bildirilecek ve eğer istemezseniz onları köyünüze almayabilirsiniz. Ayrıca artık ağaçların yerini değiştirirken onları tamamen kesmek zorunda değilsiniz. Ağaçları yerlerini değiştirerek başka yerlere ekebilirsiniz. Karakterinizin cilt tonunu, saç stilini ve yüz özelliklerini kendinize göre seçebilir ve oyun ilerlerken bu özelliklerden istediğinizi istediğiniz an değişebilirsiniz.

Serinin hangi karakterleri bu oyunda da yer alıyor?

Animal Crossing oyununun belli başlı karakterleri oyun dünyasında biliniyor. Bu karakterlerden bazıları Tom Uok ve yeğenleri Timmy ve Tommy. Serinin bu oyununda ise artık yerleşik hizmet binasını işletecek, mobilya, araç ve diğer ada ihtiyaçlarını satın almanız ve üretmeniz için seçenekler sunacak karakterler yer alacak. Nintendo, bu karakterlerden bazılarının Angus, Fuchsia, Goldie ve Apollo gibi köylülerin olduğunu belirtti. Geri kalan detaylar için Nintendo sessiz kalsa da oyunun son gelen tanıtım videosunda oyuncuların favori karakteri Isabelle de görüldü.

Tanıtım videosu için aşağıdaki videoyu inceleyebilirsiniz.