World Cup Jam Etkinliği AWS for Games Sponsorluğunda Başlıyor! AWS for Games, son yıllarda oyun dünyasına atılmaya hazırlanan oyun geliştiricileri için düzenlenen etkinliklere destekleriyle öne çıkıyor. AWS for Games, bu kapsamda Game Jolt birlikteliğiyle düzenlenen gamejam etkinliğinin sponsoru olacak.

World Cup Jam Ekim’de başlıyor

Game Jolt’un yayınladığı duyurudaki ayrıntılara göre bu yılki etkinliğin adı World Cup Jam olarak belirlendi. Bu yıl Katar’da gerçekleşecek olan Dünya Kupası 2022 etkinliği çerçevesinde de etkinliğin teması Dünya Kupası olarak seçildi. Bu yıl oyunlar milyonları buluşturan devasa futbol etkinliği temasıyla hazırlanacak. Dünya Kupası temalı orijinal yapımlar, etkinlikte büyük ödülü kapmak için jüri karşısına çıkacak. Etkinliğe katılımlar 14-23 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Büyük ödüller katılımcıları bekliyor

Game Jolt, World Cup Jam etkinliği için bu yıl Invest Qatar, Quest.tv, Plug and Play ve AWS for Games ile iş birliği yaptı. Etkinlikte toplam 20.000 ABD doları değerinde ödül nakit ödül dağıtılacak. Nakit ödüllere ek olarak etkinliği kazanan 3 oyun, kreasyonlarını Invest Qatar, Riot Forge, Plug and Play ve YallaPlay’den oluşan yatırımcılar paneline sunma şansına sahip olacak. Oyun yapımcılarına yatırımcı paneline hazırlanırken mentorluk desteği de sağlanacak. Ayrıca kazanan oyunlar Twitch’in ana sayfasında yer alacak canlı yayın etkinliğinde oyunlarını oynama fırsatı da elde edecek. Tüm bunlara ek olarak etkinlik sponsoru AWS for Games de, etkinliğin tüm katılımcılarına 100 Amerikan dolarına kadar AWS Promosyon Kredisi hediye edecek.

Dünya Kupası temasıyla hazırlanacak oyunların yarışacağı etkinliği kaçırmamak için resmi etkinlik sayfasından topluluğa katılabilirsiniz. Etkinlik ile ilgili ayrıntıları ve katılım şartlarını da burada bulabilirsiniz.