Wargaming oyuncularına farklı deneyimler yaşatmak adına World of Warships’e, Warhammer 40,000 temalı gemi kaplamaları, komutanlar, kamuflajlar ve daha fazla içerik eklemeye hazırlanıyor.

Wargaming, Warhammer 40.000’in gotik ihtişamını World of Warships evrenine getiriyor. Oyuncular, temalı gemi kaplamaları, benzersiz seslendiricilere sahip komutanlar, kamuflajlar ve Warhammer 40.000 evrenindeki en büyük sınıfların ikisinden galaksiyi kapsayan yıldızlararası bir insan imparatorluğu olan Imperium of Man; ve kaosa hizmet etmeye adanmış olan Caos’un bayrağına sahip olabilecekler. 22 Haziran tarihinde Warhammer’dan 40.000 esinlenen paket de World of Warships: Legends’a Xbox ve PS4’te sunulacak.

Hem World of Warships (PC) hem de World of Warships: Legends’daki bu destansı işbirliği ile oyunculara neler sunulacağı ise tanıtım videosu ile yayınlandı.

Imperium of Man ve Caos sınıfları korkusuz komutanları Justinian Lyons XIII ve Soğuk Arthas Roqthar tarafından yönetilen eşsiz ve korkunç gemilerle temsil edilecek.

Warhammer 40,000 işbirliği ile birçok yeni içerik

Warhammer 40,000 eklentisi ile oyuna birçok içeriğin eklenecek olması tüm World of Warships oyuncularını heyecanlandırdı. İşbirliğini yappan iki taraf da en az oyuncular kadar heyecanlı!

World of Warships’in Baş Yapımcısı Philip Molodkovets bu işbirliği için düşüncelerini aktardı: “Bir Warhammer 40,000 hayranı olarak, bu destansı temalı gemileri limanlarımızda görmekten çok heyecanlıyım. Size etkileyecek dramatik seslendirme ile bir araya getirilmiş çarpıcı görsel görünümünü, 40K oyununun acımasız gotik ihtişamını yeniden canlandırmayı vaat ediyor. Bizim bu gemileri tasarlarken aldığımız zevki, oyuncuların da oyunu oynarken alacaklarından bir şüphem yok.”

Games Workshop’un Global Lisanslama Müdürü Jon Gillard da iş birliği hakkında konuştu: “World of Tanks: Blitz ve World of Tanks ile son derece olumlu dönüşler aldığımız iş birliklerimizden sonra Wargaming ile tekrar çalışmaktan heyecan duyuyoruz. World of Warships’in büyük hayranlarıyız ve bu güzel, otantik temalarla oyunlarında Warhammer 40.000’i yaşayan oyuncuları görmek için sabırsızlanıyoruz.”

World of Warships, tarihsel konuları olduğu gibi yansıtarak veya standart oyunu tercih eden oyuncuları rahatsız etmeden oyunda çeşitli işbirliklerini hayata geçirmede büyük başarı elde etti. Esnek bir filtre sistemi ile oyuncular görsel deneyimlerini özelleştirmeyi seçebilir veya ilgilenmedikleri takdirde tamamen kapatabilirler. Games Workshop ile yapılan işbirliği kapsamında, evrenlerinin benzersiz görsel stili World of Warships’e geliyor ancak oyunun oynanışı konusunda herhangi bir şeyi etkilemiyor.