Salgın Simülatörü Plague Inc. Oyununa Satışları Arttı! Son dönemde gündemden düşmeyen Corona virüsü ile birlikte salgın simülatörü olan Plague Inc oyunu oyuncuların ilgi odağı oldu.

Son günlerde tüm dünya Çin’de yayılmaya başlayan ölümcül Corona virüsü tehdidi ile karşı karşıya. League of Legends Çin Profesyonel Ligi’nin süresiz bir şekilde ertelenmesinden sonra oyun dünyasının daha fazla etkilenip etkilenmeyeceği merak ediliyordu. Çin de dahil olmak üzere birçok ülke bu salgının sonucunun nereye varabileceğini görmek için salgın simülatörü oyunu olan Plague Inc: Evolved’a yönelmeye başladılar.

Ndemic Creations’ın oyunu olan bu salgın simülatörü oyunu son günlerde Steam platformu üzerinde birçok alıcıya sahip oldu. Oyun yoğun talepler ve satışlardan sonra Steam’in en çok satanlar listesinde yerini aldı. 2016 yılında platformun bir parçası olan oyun hiçbir zaman bu kadar yüksek satış oranı elde etmemişti. Bunun üzerine Ndemic Creations yetkilileri açıklama yaptı. Oyunun eş zamanlı oyuncu sayısı şu an 12 bini geçmeye yaklaşıyor.

Yüksek satışlar üzerine Ndemic Creations açıklaması geldi

Bu kadar ölümcül bir virüsün oyun dünyasını etkileyeceği kimin aklına gelirdi! Corona virüsünün herkesi korkutmasından sonra oyuncular gerçek hayatta nelerle karşılaşabileceklerini görmek için Plague Inc. oyununa başvurdular. Video oyun geliştirici şirket ise bunun sadece bir simülasyon oyunu olduğunu ve oyuncuların gerçek hayata dair sonuçlar beklememesi gerektiğinin açıklamasını yaptılar:

“Plague Inc. sekiz yıldır oyun dünyasının bir parçası ve ne zaman bir salgın hastalık görülse oyunun satışlarında bir artış gözlemliyoruz. İnsanlar hastalıkların nasıl yayıldığı hakkında bilgi sahibi olmak ve virüs salgınlarının nasıl ilerlediğini görmek istiyorlar. Oyunun gerçekçi olmasını ilk aşamadan beri hedefliyoruz anak bu gerçek dünya salgınlarıyla bağdaştırmadan yaptık. Şu anki Corona virüsü salgını çok sayıda insanı etkileyen ve oldukça ciddi bir problemdir. O yüzden oyuncuların istedikleri bilgileri yerel ve küresel sağlık kurumlarından almalarını tavsiye ediyoruz. “

Oyunun Steam platformundaki artışının nedeninin Çinli oyuncular olduğu düşünülüyor. Bu simülasyon oyunu dışında benzer oyunların satışlarında da artış olduğu gözlemlendi.