Metro Exedus, Steam’e Geri Döndü! Metro Exedus verdiği bir aranın ardından Steam platformunda oyunculara indirimle sunularak geri döndü.

Metro Exodus, Steam’e İndirimle Geldi!

Metro 2033, Rus yazar Dmitry Glukhovsky Metro 2033 adlı eserinden esinlenerek geliştirilmiş bir seri olarak oyun dünyasına sunulmuştu. Karanlık, yıkık dökük Rus metro tünellerinde sıkışan insanların orayı evleri olarak yeniden tasarlamaları gibi baskın bir atmosferin sizi baskı altına aldığını hissedebilirsiniz. Hikayenin ana karakteri yaşadığı şehirde yaşanan tehlikeleri diğerlerine iletmekle yükümlü bir genç ve oyuncular onun yerine geçiyor. Artyom isimli karakterimizin başına bela olacak şeyler tabii ki insanlar, yaratıklar, ne olduğu ve neden insanlara saldırdıkları bilinmeyen karanlık varlıklar. Bu macera o kadar iyi işlenmiş ki oyunu oynadığınız her an tedirgin olabilirsiniz. Serinin son oyunu olan Metro Exodus ise bu seviyeyi daha da yukarı taşıyor.

Metro Exodus indirimle geri döndü

Oyunun Steam’e eklenmesinin şerefine Valve çok güzel indirimler yaptı. Metro Exodus’un 249 TL olan fiyatı 149 TL’ye indirildi. Aynı şekilde diğer Metro oyunlarında da indirime gidildiğini görüyoruz. Metro 2033: Redux ve Metro: Last Light Redux 31 TL yerine 7,75 TL fiyat etiketiyle satın alınabilir durumda. Bu durumdan dolayı oyunların hepsini paket olarak satın almak isterseniz Metro Franchise Bundle 441 TL yerine %43 indirimli olarak 249,27 TL fiyatına sahip olabilirsiniz.

Metro Exodus’un 3 DLC paketinden ikisi de indirime girdi. The Two Colones %40 indirimle 13,50 TL fiyatına satılırken Expansion Pack %25 indirimle 97,50 TL’lik fiyatına satılıyor.

Oyun hakkında kısa bilgi

Yıl 2036. Nükleer savaşın dünyayı mahvetmesinin üstünden çeyrek yüzyıl geçti, hayatta kalan birkaç bin kişi Moskova’nın harabelerinin altında, Metro tünellerinde hayatta kalmaya çalışıyor. Zehirli elementlere dayandılar, mutant yaratıklarla ve doğa üstü korkularla savaştılar, iç savaşın yaralarını tattılar. Ama şimdi, Artyom olarak Metro’dan kaçmalı ve Doğuda yeni bir yaşam aramak için kıyamet sonrası vahşi Rus doğasında geçen inanılmaz bir macerada bir grup Spartalı Korucuya öncülük etmelisin. 4A Games’in hazırladığı Metro Exodus, en sürükleyici oyun dünyalarından birinde ölümcül dövüşleri ve gizliliği, keşif ve hayatta kalma korkusuyla birleştiren destansı, hikaye tabanlı bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Devasa, doğrusal olmayan seviyelere vahşi Rus doğasını keşfet. Bahar, yaz ve sonbahardan nükleer kışın derinliklerine kadar ilerleyen, tüm yılı içeren heyecan verici hikaye örgüsünü takip et. Dmitry Glukhovsky’nin romanlarından esinlenen Metro Exodus, şimdiye kadarki en büyük Metro macerasında Artyom’un hikayesini devam ettiriyor.