Heyecanla Beklenen Mount & Blade II: Bannerlord Oyuncularla Buluştu! Yaklaşık yedi senedir oyun dünyasına sunulması beklenen Mount & Blade II: Bannerlord dün erken erişimle oyuncularla buluştu.

Uzun zamandır oyuncuların dört gözle beklediği Mount & Blade II: Bannerlord, artık oyun dünyasının bir parçası! Bu özel çıkışla birlikte oyunun yapımcısı olan TaleWorlds çıkışa özel bir indirim kampanyası başlattı. Aynı zamanda TaleWorlds, oyunculara Türkçe dil geliştirmeleri ve metin düzeltmelerinin devam edeceği konusunda bilgi verdi.

Türk oyunculardan gelen yoğun istek üzerine oyunun geliştirme ekibi, oyun ilk gün erken erişime açılmadan önce hızlı bir çalışma yaparak Türkçe dil desteğini de yetiştirdi.

Yaklaşık yedi yıldır büyük bir heyecanla beklenen oyun, çıkışının ardından oyun dünyasında çok kısa bir sürede beklenenin üstünde bir başarıya imza attı. Bannerlord, yakın zamanda çıkan DOOM: Eternal’ı da arkasında bırakarak Steam platformunda bu yılın yeni çıkan en büyük yeni oyunu oldu.

Mount & Blade II: Bannerlord kısa bir sürede zirveye ortak oldu

Türkiye saatiyle 14.00’da oyuncularla buluşan Bannerlord, yalnızca birkaç saat içerisinde 100 bin eş zamanlı oyuncu rakamını geride bırakarak büyük bir başarıya sahip oldu. Daha sonra ilerleyen saatlerde 178 bin eş zamanlı oyuncuyla Steam platformunda en çok oynanan üçüncü sıraya yerleşti. Listenin ilk sıralarında ise yine CS:GO ve Dota 2 oyunları yer alıyordu. PUBG, GTA V, Football Manager 2020 gibi oyunlar ise Bannerlord’un gerisinde kaldı.

Oyuna erken erişimin ilk iki haftasına özel olarak oyunun %10 indirimle satılacağını duyuruldu. Mount & Blade serisinden herhangi bir oyuna sahip olan kullanıcılar ise bazı dijital mağazalarda ilave %10 indirim alabilecek.