Hearthstone Dünyasında Anka Yılı Başladı! Blizzard’ın tüm oyuncular tarafından büyük beğeni toplayan dijital kart oyunu Hearthstone evreninde Anka Yılı başlıyor. Outland’ın Külleri’nin çıkışıyla birlikte Anka Yılı oyuna dahil oldu.

Oyuncuları Kara Geçit’in ötesindeki tehlikeli ve savaşlarla harebeye dönmüş bir diyara davet eden Outland’in Külleri, bu dünyanın bir parçası olan korkunç canavarlar, acımasız karakterler ve iblislerden güç alan büyü ve yadigârlardan oluşan 135 yepyeni kartla Hearthstone’daki dengeleri bozmaya hazırlanıyor.

Hearthstone’un çıkışından beri eklenen ilk yeni sınıf olan İblis Avcısı, bugün Outland’in Külleri’yle birlikte oyundaki yerine kavuşuyor. Kaotik iblis enerjileri ve korkunç ruh büyüsü yeteneklerine sahip olan İblis Avcısı, direkt kahraman saldırıları ve kudretli iblis minyonlar üstüne kurulu kendine has agresif bir oyun tarzı benimsiyor. İblis Avcısı sınıfı ve Illidan Stormrage kahramanının yanı sıra sınıfa özel olarak hazırlanmış 30 kart, dört bölümlük İblis Avcısı tek kişilik hikâyesini tamamlayan tüm oyunculara ücretsiz olarak erişim sağlanacak.

Anka Yılı oyuna neler katacak?

Anka Yılı, bugüne dek Hearthstone’a gelen en önemli değişikliklerden biri olacak. Yetkililer daha fazla değişim yolda olduğuyla ilgili de açıklama da bulundu.

  1.  Dereceli Modu Yenilemesi: Yeni yılla birlikte geliştirilmiş bir dereceli deneyimi de oyuna dahil olacak. Yenilenmiş eşleştirme ve anlamlı ödüllerle dolu eğlenceli bir ilerleme sistemi bunlar arasında.
  2. Yeni ve Oyuna Dönen Oyunculara Özel Deneyim: Hem başlangıç derecelerini tırmanan yeni oyuncular hem de uzun bir aranın ardından Hearthstone’a dönen oyuncular, kendi seçecekleri sınıf için ücretsiz bir rekabetçi deste elde edebilecekler.
  3. İyileştirilmiş Kart Paketi Deneyimi: Sevilenefsanevi kartların kopyası çıkamaz kuralı artık tüm nadirlik düzeylerini kapsıyor. Oyuncular artık hiçbir yaygın, nadide veya epik kartın iki kopyasından fazlasını almayacak.
  4. Ücretsiz Tek Kişilik Macera: Genişleme paketinin ilerleyen dönemlerinde tüm oyuncular paramparça olmuş Outland dünyasında geçen ücretsiz bir tek kişilik macera elde edecek. Ünlü Illidan Stormrage ve seçkin İblis Avcılarından oluşan ordusuna katılarak korkunç Paslı Lejyon’a karşı savaş vermeye başlayın!
  5. Rahip Sınıfı Yenilemesi: Rahip sınıfı kimliğini daha da öne çıkaracak büyük değişiklikler oyuna da oyuncularla buluşuyor. Sınıfın altı kartı Şeref Salonu’na aktarılırken bunların yerine yepyeni kartlar eklenecek.
  6. Savaş Meydanları Güncellemeleri: Kısa süre eklenen Illidan kahramanıyla birlikte daha da genişleyen Hearthstone: Savaş Meydanları gelişimini Anka Yılı’nda da sürdürecek.