GGWP Academy, Logitech G ile Partnerlik Sözleşmesi İmzaladı! Oyun çevre birimleri markası Logitech G, sektöre yeni giriş yapan Avustralya şirketi GGWP Academy’nin özel eğitim partneri olarak hizmet verecek.

Kendisini “içerik oluşturma ve espor alanında kariyer yapmak isteyen oyuncular için dünyanın ilk e-öğrenme platformu” olarak tanımlayan GGWP Akademi, 24 Şubat tarihinde resmen faaliyete geçti.

GGWP Academy, mobil uygulamasını 6.000.000’dan fazla oyuncunun tahmini genişletilmiş kitlesine dağıtmaya yardımcı olacağını iddia ettiği çevrimiçi turnuva platformları Mogul.gg ve Nicecactus ile de global partnerlik yapıyor.

Lansmandan itibaren, uygulama üç eğitim kategorisine sahip olacak: Streamer, Espor oyuncuları ve Video içerik oluşturucular. Gelecekte yapılması planlanan genişletmeler arasında alışveriş, podcast, e-spor ve oyun yazım kursları da yer alıyor. Program, yeni başlayanların espora özel kursları, profesyonel oyuncu veya içerik yaratıcısı olarak yetişmeye başlayan profesyonel oyuncuları, markalaşma, yaşam tarzı, finans ve yasal temeller gibi konuları kapsayan bir yaşam için hazırlamak üzere tasarlanmıştır.

GGWP espor okulu olmaya hazırlanıyor

GGWP Akademisi CEO’su ve Kurucusu Jacqueline Garrett, Berlin’deki 2019 Lead SPORT1’e katıldıktan sonra şirketin planlanan sonraki adımlarından bahsetti: “Yeni oyuncu, içerik yaratıcıları ve sporcu dalgasının hedeflerine yapılandırılmış ve profesyonel bir yol izlemeyi hedefliyoruz. Bu, onlara öğrenmeleri için araçlar ve eğitimin yanı sıra ekipler ve markalarla çalışma fırsatı bulmalarına yardımcı olacak bir platform oluşturmak anlamına geliyor.”

Espor oyuncularına eğitim vermeyi amaçlaran akademi bir tur geliştirdi. Bu geliştirme turu için yatırım toplayan platformun bir “V2” çalışması bu yıl içinde piyasaya sürülecek. Kullanıcılara dünya çapında bir sıralama ve influencer kampanyaları için markaların katılımı sayesinde bir fırsat yolu sağlayacak influencer pazarı piyasaya sürülmesi planlanıyor.