Beetroot Lab 18 Kasım 2020’de dünya çapındaki lansmanından sadece 2 ay sonra Huwaei Avrupa Editörleri ekibi tarafından 2020’nin Dünyanın En İyi Mobil Strateji Oyunu seçilen en son mobil strateji oyunu Dystopia: Kahramanlar Turnuvası’nda oyunun yıldızı Conor McGregor ile birlikte dünyanın en büyük destansı mobil turnuvasını başlatmaya hazırlandığını duyurmaktan büyük mutluluk duyuyor. Dystopia: Kahramanlar Turnuvası 18 Kasım 2020’de dövüş sporları yıldızı ve uluslararası bir fenomen olan Conor McGregor ve Paradigm Sports Management iş birliği ile 20’den fazla dil desteği ile tüm dünyada oyunseverlerin beğenisine sunuldu.

conor-mcgregordan-dunyanin-en-iyi-mobil-strateji-oyunu-1
Oyuncular Günlük Turnuvalarda Ödüller Kazanacak

Bu yıl ise bizzat Conor’ın ev sahipliği yapacağı devasa bir canlı çok oyunculu turnuva platformu hayata geçiriliyor. Oyuncular günlük tekli ve ikili turnuvalarda destansı oyun içi ödüller kazanabilecek, bunun yanı sıra haftalık ve aylık turnuvalar ise eleme turları olacak; bu turların sonunda imzalı ürünler, Conor McGregor ile tanışma fırsatı, bir Lamborghini ve on binlerce, hatta yüz binlerce dolarlık muhteşem para ikramiyesi gibi unutulmayacak ödüller kazanabilecekleri yıllık turnuvaya katılma hakkı kazanabilecekler.

Dünya çapındaki devasa turnuvaya ek olarak Conor McGregor Dystopia‘da seçilebilen gerçek bir oyun karakteri olarak dünyalar arasındaki bariyeri yıkacak ve bir oyunda yer alıp aynı zamanda oynanabilir bir karakter olan birkaç ünlü sporcudan biri olacak.

Dystopia: Kahramanlar Turnuvası, 18 Kasım 2020’de dünya çapındaki lansmanından bu yana oyun muazzam başarılar elde etti ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların ilgisini çekti. Huawei tarafından Avrupa’nın En İyi Mobil strateji oyunu seçildi, Apple App Store’da “En Sevdiğimiz 5 Oyun” arasında yer aldı ve Google Play ile Samsung Uygulama Mağazası’nda öne çıkanlar arasında yer aldı. Elbette daha gidecek çok yol, başarılacak çok hedef var. Pes etmek nedir bilmeyen Conor McGregor, Dystopia ile 2021 En İyi Oyun Ödülü unvanını almak için yola çıktı.

conor-mcgregordan-dunyanin-en-iyi-mobil-strateji-oyunu-2Dünya Çapında Turnuvalar Düzenlenen Strateji Oyunu

Beetroot Lab’in kurucu ortağı Davis Ziedins “Oyunumuz ve bu ortaklık bizi gerçekten çok heyecanlandırıyor” dedi ve “Conor McGregor birkaç yılı kapsayan, mobil oyun tarihinin en kazançlı sporcu/ünlü lisans sözleşmesine imza atmış olabilir. Global arenada iyi tanınan birisi ve Dystopia‘nın çok büyük başarılara imza atmasına yardımcı olacak.” şeklinde sözlerine devam etti.

Paradigm Sports Başkanı Kilay Reinfeld ise, “Müşterimiz ve iş ortağımız Conor McGregor ile milyar dolarlık mobil oyun sektörüne adım atmayı çok istiyorduk. Bu eğlenceli ve sürükleyici oyunu hem Conor’a hem de dünyanın dört bir yanındaki oyunseverlere sunmayı dört gözle bekliyoruz,” dedi.

Conor McGregor, “İlk olarak dövüş sporlarında başarı yakaladım, sonra viski olayında çığır açtım, şimdi ise bütün gücümle mobil oyun sektörüne hükmetmeye geliyorum” dedi.

Diğer strateji oyunlarının aksine Dystopia: Kahramanlar Turnuvası‘nın temel öğesi dünya çapında düzenlenen çok oyunculu turnuvalar olacak. Dünyanın dört bir yanından katılan oyuncular destansı oyun içi ödüller ve on binlerce, hatta yüz binlerce dolar kazanma şansına sahip olmak için kapışacak. Conor McGregor’un özel yıllık turnuvasının kazananı ise imzalı bir Lamborghini kazanacak ve McGregor ile yüz yüze tanışma şansı yakalayacak.

Ziedenis, “Global mobil oyun sektörünün yıllık bazda %13,3’lük bir gelir artışı ile 2020’nin sonunda dünya çapında 77,2 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu da sektör bazında toplam oyun gelirlerinin %48’ine denk geliyor. Bu hâliyle konsol, PC ve tarayıcı oyunlarını büyük oranda geride bırakıyor.” dedi. Paradigm Sports Müşteri Hizmetleri Direktörü Mark Rooney ise, “Bir yıl süren ilk lansman aşamasında toplanan gelir verilerine göre Dystopia: Kahramanlar Turnuvası‘nın öngörülen 24 aylık geliri 225 milyon doları buluyor.”

“Beetroot Lab Conor’ın şöhretini oyunlarına yönelik global çapta bir başarıya dönüştürecek ekibe, deneyime ve altyapıya sahip.” diye ekledi.

Ziedens, “Conor McGregor dövüş sporları dünyasını ve viski sektörünü fethetmiş birisi. Şimdi ise sırada mobil oyun sektörü var! Biz buraya ucundan pay almaya gelmedik, ortama hükmetmeye geldik!” diye konuştu.

 

Dystopia: Kahramanlar Turnuvası hakkında:

Dystopia: Kahramanlar Turnuvası geleceğin siperpunk dünyasında geçen, İnşa Etme ve Savaşma ile RPG strateji türlerini bir araya getiren destansı bir oyun. Bu mobil strateji oyunu oyunseverlerin favorisi olan bilim kurgu teması altında oyun sektörünün en çok ilgi çeken öğelerini, yani strateji ve sosyal temelli oyun kavramını bir araya getiriyor. Oyunun yüzü olan Conor McGregor ise rekabetçi sporlara ilgi duyanlar dahil olmak üzere oyunun hedef kitlesini genişletecek. Dystopia sıradan oyunlara göre daha fazla zaman ayrılması gereken bir strateji oyunu olmasına karşın oyuncuların alışması için sade bir mekaniğe sahip; oyunun farklı katmanlarını farklı seviyelerde sunarak eğlencelik oyun arayan oyuncuların ve hatta oyun oynamaya fazla zaman ayırmayan kişilerin bile kolayca alışmasını sağlıyor.

Dystopia‘da Oyuncular, kıyamet sonrası bir gelecekte toplumun büyük şirketler tarafından kontrol edildiği bir dünyada üs kuran bir isyancı olarak oyuna başlıyor. Oyuncular New York’un farklı bölgelerini ele geçirerek bir imparatorluk kurmaya çalışırken bilim kurgu temalı tertibatlar topluyor, diğer oyunculara baskınlar düzenliyor ve üslerini geliştiriyor. Sosyalleşmeyi tercih eden oyuncular ise 100’den fazla oyuncu ile ittifaklar kurabiliyor ve bu oyunculara ekonomik gelişme ve baskınlar için destek sunmanın yanı sıra diğer ittifaklara savaş açabiliyor.

Oyunun en eğlenceli yanı ise Conor McGregor’ın ev sahipliği yaptığı, oyuncuların katılabileceği canlı bir çok oyunculu turnuva platformu. Oyuncular günlük tekli ve ikili turnuvalarda destansı oyun içi ödüller kazanabilecek, bunun yanı sıra haftalık ve aylık turnuvalar ise eleme turları olacak; bu turların sonunda imzalı ürünler, Conor McGregor ile tanışma fırsatı ve on binlerce, hatta yüz binlerce dolarlık muhteşem para ikramiyesi gibi unutulmayacak ödüller kazanabilecekleri yıllık turnuvaya katılma hakkı kazanabilecekler.

conor-mcgregordan-dunyanin-en-iyi-mobil-strateji-oyunu-3

Beetroot Lab hakkında:

2014’te Letonya’nın Riga şehrinde kurulan BeetrootLab iOS ve Android platformlarda mobil oyun geliştirme alanında uzmanlaşmış bir özel şirkettir. Beetroot Lab altı yılda 25’ten fazla deneyimli uzmandan oluşan, oyun geliştirme sürecinin tüm kısımlarına hâkim bir ekip kurdu. Yetenekli ekibimiz “casual” oyun yayıncılarıyla iş birliği yaparak Google Play ve App Store’da yayınlanan 100’den fazla oyunu geliştirdi.

Beetroot Lab, Dystopia: Kahramanlar Turnuvası gibi karmaşık bir oyunu oluşturmak adına Machine Zone, Scopely, Playrix gibi sayısız önemli şirkette çalışan ve son derece deneyimli kıdemli oyun seviye tasarımcıları, oyun içi ekonomistleri, gelir oluşturma ve kullanıcı kazanma uzmanlarını bünyesine kattı. Dystopia: Kahramanlar Turnuvası‘nın geliştirilmesi, test edilmesi ve lisans hakları ile ilgili yapılan yatırımlar 8 milyon Euro’yu (9,46 milyon Dolar) buldu.

2021’in Mart ayında şirket, Londra’da bulunan yatırım grubu Exante’nin bir parçası olan Malta merkezli yatırım şirketi Exantech’ten hisselerin küçük bir kısmı karşılığında 10 milyon Euro aldı. Exantech ayrıca şirketin büyümesini daha da garanti altına almak adına Beetroot Lab’in mobil strateji oyununa yönelik kullanıcı kazanma işlemine finansman sağlamak üzere 100 milyon Euro vermeyi de kabul etti.

Dystopia: Kahramanlar Turnuvası dünya çapında 4 uygulama mağazasında yer alıyor:

Apple App Store: https://apps.apple.com/lv/app/dystopia-rebel-empires/id1501664800

Google Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.beetrootlab.dystopia

Samsung Galaxy Store: https://galaxystore.samsung.com/detail/com.beetrootlab.dystopia.gs

Huawei App Gallery: https://appgallery.huawei.com/#/app/C102948387