Black Desert Mobile Yeni Bölgesi “Sabah Işığı Diyarı”nı Tanıttı! Pearl Abyss bugün “Sabah Işığı Diyarı” bölgesinin Black Desert Mobile’da yayınlandığını duyurdu. Sabah Işığı Diyarı, Kore’nin son hanedan krallığı olan Joseon’dan ilham alan, uçsuz bucaksız Margoria Denizi’nin ötesindeki yeni bir efsanevi bölgedir.

Black Desert Mobile Yeni Bölgesi "Sabah Işığı Diyarı"nı Tanıttı

Joseon Hanedanı’nın Büyülü Havası Black Desert Mobile’da

Bu bölge, Joseon döneminin nefes kesici manzarasını gözler önüne sererek, maceracılara tanıdık bir ortam ve dönemin masallarından, efsanelerinden ve halk hikayelerinden esinlenen nostaljik anılar sunuyor.

Maceracılar bu yeni yolculuğa çıkabilmek için “Emma’nın Kabusu” adlı ana görevi tamamlayarak Sabah Işığı Diyarı menüsünün kilidini açmalıdır. Maceracılar menünün kilidini açtıktan sonra ise, Efsane Koleksiyonu – Açılış’tan “Boğanın Boynuzuna Asıl” görevini tamamlayarak Sabah Işığı Diyarı kıtasına doğru yolculuğa başlayabilecekler. Yeni maceracılar ise basitçe yeni bir karakter oluşturabilir ve yeni bölgeye girmek için görev dizisini tamamlayabilirler.

Black Desert Mobile Yeni Bölgesi "Sabah Işığı Diyarı"nı Tanıttı

Masalların ve Efsanelerin Bölgesi Sabah Işığı Diyarı

Maceracılar, Mudang Perisi, Gumiho, Songakshi ve Altın Domuz Kralı efsanelerini içeren Efsane Koleksiyonu aracılığıyla kendilerini Sabah Işığı Diyarı’nın derinliklerine bırakabilecekler. Efsane Koleksiyonu’nu tamamladıktan sonra ise, her efsanedeki bosslarla karşılaşabilecekleri Kara Tapınak’a erişebilecekler. Ayrıca her boss için her zorluk seviyesinin ilk denemesinde bir Enerji Puanı kazanabilecekler. Kara Tapınak’taki mücadeleyi tamamladıktan sonra, Kara Ruh seviyesine ve zorluk seviyesine göre çeşitli ödüller elde edilebilecek.

Ayrıca Hongik Alevi, Kaos Mücevheri, Ah’krad ve Gümüş gibi malzemeler kullanılarak üretilebilen yeni teçhizat “Dawnveil Ana Silahı” ve “Dawnveil Eldiveni” da oyuna eklenecek. Maceracılar Kara Tapınak mücadelelerini tamamlayarak belirli bir olasılıkla Hongik Alevi elde edebilecekler.

Bölge hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sabah Işığı Diyarı’nın Geliştirici Yorumu’nu izleyin ve GM notunu okuyun.

Black Desert Mobile Yeni Bölgesi "Sabah Işığı Diyarı"nı Tanıttı

Choryeong Black Desert Mobile’a Katılıyor

Genişleme paketiyle birlikte, Ölüm çiçekleri çağıran bir Do ustası olan “Choryeong” Black Desert Mobile’a gelecek. Silahlarına gelince Choryeong, bir kitapta bir araya getirilmiş tılsımlardan oluşan bir koleksiyon olan “Muska Kitabı” ve cehennemde açan bir tarla olan Seocheon çiçek bahçesinden güç çekmek için kullanılan bir “Kaligrafi Fırçası” kullanıyor.

Yeni sınıf Choryeong’un beceri fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Maceracıların hızlı karakter gelişiminin, değerli sezon tamamlama ödüllerinin ve gelişmiş kullanıcı kolaylığının keyfini çıkarmalarını sağlayan Sezon Karakteri: Resmi Sezon da artık erişilebilir durumda. Maceracılar 12 Aralık’taki bakıma kadar Aile başına yalnızca bir sezon karakteri oluşturabilecekler.

Son olarak, Sabah Işığı Diyarı ve Choryeong’un gelişini kutlamak için bir dizi etkinlik de düzenlenecek. Maceracılar sadece her gün oyuna giriş yaparak “Siyah İnci”, “Boss Saldırısı Parşömen Sandığı”, “Valks’ın Paketi” ve daha fazlasını içeren çeşitli eşyalar elde edebilecekler. Black Desert Mobile Yeni Bölgesi “Sabah Işığı Diyarı”nı Tanıttı!