Black Desert, Dünya Çapında 50 Milyon Oyuncuya Ulaştı! Önde gelen oyun geliştiricisi ve yayıncısı Pearl Abyss, bugün başarılı Black Desert oyununun piyasaya çıkışından bu yana 50 milyondan fazla kayıtlı oyuncuya ulaştığını açıkladı. 12. yılını kutlayan Pearl Abyss, oyun geliştirme konusundaki kararlılığı ve tutkusu sayesinde istikrarlı küresel başarılara imza atıyor.

Black Desert, Dünya Çapında 50 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Black Desert’ın başarılarının arkasında istikrarlı ilerleyişi var

Black Desert, birden fazla platforma ve Türkiye ve MENA’nın da dahil olduğu birçok pazara genişlemeden önce 2014 yılında Güney Kore’de PC platformunda piyasaya sürüldü.Bugün, Black Desert, dünya çapında 150’den fazla ülkede oyuncular tarafından sevilien ve PC’de, mobil cihazlarda ve konsolda oynanabilen başarılı bir oyun haline geldi.

Black Desert, Dünya Çapında 50 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Pearl Abyss CEO’su James Heo, “Black Desert’ın dünya çapında bu kadar çok oyuncuya ulaşmasından dolayı çok gururlu ve minnettarız. Ayrıca topluluğumuzdan aldığımız olumlu destekten dolayı çok müteşekkir hissediyoruz. Dünya genelinde istikrarlı hizmet vermeye ve kullanıcılarımızla çeşitli kanallardan iletişim kurmaya devam edeceğiz. ” dedi.

 

Yeni oyunlar yeni merkezde son teknoloji ile geliştirilecek  

Yakın zamanda Pearl Abyss, tüm çalışanları tek bir çatı altında toplamayı ifade etmesi için “Home One” olarak adlandırılan, Gwacheon şehrindeki yeni genel merkezine taşındı. Bu binanın, Pearl Abyss’in yeni oyunları da dahil olmak üzere tamamen oyun geliştirmeye odaklanabileceği bir yuva olması bekleniyor. Yeni genel merkezdeki yepyeni son teknoloji tesisler Pearl Abyss’in iş verimliliğini ve oyun geliştirme gücünü artıracak.

Black Desert, Dünya Çapında 50 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Pearl Abyss şu anda yeni nesil tescilli oyun motoru “BlackSpace Engine”i kullanarak konsol ve PC’de yeni oyunlarını geliştiriyor. Açık dünya aksiyon-macera oyunu Crimson Desert’ın yeni bir videosunun da bu yıl yayınlanması bekleniyor.

Black Desert, Dünya Çapında 50 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Pearl Abyss hakkında daha fazla bilgi için lütfen resmi web sitesini ziyaret edin